Найсучасніший кишеньковий дрон, який ще й виграти можна

10:55, 01-02-2018

23 січня 2018 року в м. Нью-Йорк відбулась презентація нового, компактного та високотехнологічного квадрокоптера від компанії DJI. Новинка отримала назву Mavic Air, ставши найкомпактнішим дроном, що здатний знімати відео з роздільною здатністю у 4K з 3-вісьовою стабілізацією. Вага пристрою становить всього 430 грам, час польоту до 21 хвилини, відстань до 4 км, а максимальна висота у 500 м (обмежена у всій лінійці продуктів DJI), а максимальна швидкість у режимі «sport» досягає 68 км/год. Корпус складається для зручності у транспортуванні, за розмірами його порівнююсь з сучасними смартфонами, пульт також може оновлення у дизайні. Під час презентації звернули увагу на те, що новий дрон та пульт зручно носити в кишені, а в іншу кишеню можна взяти ще один, для друга, щоб літати разом.

Здавалося це все розваги, або просто дорогі іграшки…але ж ні, це високотехнологічний пристрій, який має додатково 7 камер (попереду, знизу, позаду), щоб відслідковувати об’єкти навколо себе та автоматично облітати їх, уникаючи зіткнення завдяки новій системі «APAS» (Advanced Pilot Assistance Systems - Розширені системи допомоги пілотам), що робить цього кишенькового повітряного спостерігача «найрозумнішим» серед лінійки дронів для простих споживачів. Компанія DJI позиціонує Mavic Air, як квадрокоптер для фотографів, мандрівників, спортсменів та людей що ведуть активний спосіб життя, адже дрон автоматично може відслідковувати вказаний об’єкт у русі, знімати високоякісні панорами з оглядом на 360 градусів, а ще має розширене керування жестами. Це дає змогу знімати якісне відео та робити чудові фотографії, докладаючи мінімальні зусилля при транспортування та підготовки до запуску. Але що заважає використовувати його фахівцям для оперативного огляду території, обльоту периметру за вказаним маршрутом чи відслідковуванні безпечних дій працівників на важливих об’єктах?

Звичайно як і будь-який пристрій, доступний для загального користування, що керується з використанням радіоканалу, він вразливий до електромагнітних завад, але його технічні параметри приємно вражають, у порівнянні з попередниками або конкурентами. Розвиток подібної техніки не стоїть на місці, що дозволяє отримати більш компактний та високотехнологічний пристрій, ніж рік чи два роки тому.

Фахівець з інформаційної безпеки повинен знати, що з повітря можна отримати зображення можна не тільки завдяки великим професійним пристроям (наприклад з 30-кратним оптичним збільшенням), а і завдяки кишеньковим дронам, які запускаються з руки, не потребують багато часу на підготовку до польоту та можуть зникнути з поля зору з більшою швидкістю, ніж автомобілю дозволено рухатись містом.

Ознайомитись в живу з новинкою можна у Києві з 05 лютого 2018 року, в першому українському авторизованому магазині DJI (https://dji-kyiv.com), а також є змога його виграти, взявши участь в лотереї з 05 по 11 лютого 2018 року, деталі тут: https://dji-kyiv.com/prikluchenie-unfolds

Повне відео презентації: https://youtu.be/a3Z3HAdHFdo

Офіційна сторінка пристрою: https://www.dji.com/mavic-air