Тенденції шкідливих програм, які ми можемо побачити в цюму році, як впровадження в інноваційний зміст навчання

12:56, 08-11-2020

Кафедра систем інформаційного і кібернетичного захисту представляє три тендеції шкідливих програм цього року:

1) Більше атак відбувається «без кліків», в обхід взаємодії з користувачем.

Протягом багатьох років кіберзлочинці розраховували, і вважали слабкою ланкою кінцевих користувачів, але компанії це зрозуміли і почали проводити конференції по забезпеченню розумінню працівників правил роботи на робочому місці. Побачивши, що користувачі стають все більш обережними, зловмисники почали виводити кінцевих користувачів з схем злому. Спалахи WannaCry і NotPetya - два видатних прикладу.

Рекомендації: не відставати від патчів, (важливо для відкритих сервісів), обмежити доступ до відкритих портів використовуати інструменти, які можуть виявляти шкідливу активність як в мережі, так і на хості.

2) Зловмисники використовують техніку "living off the land".

Прикрита форма атаки: використання ваших власних інструментів і процесів в якості зброї. Техніка "living off the land", все частіше використовують програми, які вже встановлені у потенційних жертв, щоб уникнути виявлення і активно поширювати інфекції.

Рекомендації: відключати інструменти і компоненти які не використовуються, при розгортанні системи захисту кінцевих точок.

3) Черви «Plug-and-play» знаходяться на підйомі.

Все більше використовуються можливості хробака для поширення, що робить їх значною загрозою і розширює їх охоплення за межами вихідної зараженої мережі. Видалення такого роду шкідливих програм може бути надзвичайно складним через його можливостей збереження.

Рекомендації: не зациклюватися на зараженні однієї кінцевої точки, захист повинен автоматично дізнаватися про нові загрози і підвищувати ступінь захисту в режимі реального часу, бути на крок попереду зловмисників. Використовувати  штучний інтелект.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.