Перелік найпоширеніших типів шкідливих програм, які загрожують юзерам в 2020 році

15:48, 15-11-2020

Наразі в світі з кожним роком загрози що сховані в мережі інтернет збільшуються і кількість небезпек різних видів і типів зростає. Кафедра систем інформаційного і кібернетичного захисту представляє топ 5 типів шкідливих програм.

1. Програми для інтернета речей (ботнет).

Причини: часте використання паролів за замовчуванням або слабких паролів, таких як «admin», а також відсутність своєчасних оновлень домашнього роутера.

2. Шкідливі програми для пристроїв Android

Після інсталяції приховують свої іконки і заповнюють пристрій дратівливою повноекранний рекламою.

3. Шкідливі торренти (завантаження великої кількості невеликих фрагментів даних з різних джерел)

Шкідливі торренти можуть використовувати як швидке розповсюдження.

4. Шкідливі програми для Mac

Пристрої Apple вважаються більш захищені від пристрої windows, але все більше ситуацій коли Mac почали пропускати шкідливі програми по криптовалюті, також було помічено троян Kattana.

5. Шкідливі листи

Перехід великої кількості користувачів на віддалений режим роботи сприяв збільшенню числа шкідливих програм, які поширюються через електронну пошту. (25%) пов'язана з уразливістю Microsoft Office 2017 року.