"Інтернет речей". Чи потрібні нам вони?

12:35, 21-04-2017

Сьогодні з різних сторін все частіше чується вираз "інтернет речей", але чи всім відомо, що він означає? Уявіть собі безліч сенсорів і приладів, об'єднаних між собою різними каналами зв'язку і підключених до Інтернету. Це і є Internet of Things (IoT) - система, вражаюча широтою охоплення і своїми можливостями. Адже саме вона допомагає робити життя більш раціональним та комфортним, налагоджуючи зв'язок між людиною і світом сучасних девайсів.

На жаль, велика частина даних, зібраних IoT, сьогодні взагалі не використовується, а якщо і використовується, то не в повному обсязі. Але ж тільки уявіть, якою корисною могла б виявитися така інформація - наприклад, дані про продуктивність допомогли б в діагностичному обслуговуванні, а аналіз робочих процесів оптимізував би операційну ефективність. Дійсно, IoT має всі шанси стати ключовим джерелом як "великих даних" (Big Data), так і відкритих даних (Open Data), доступних абсолютно кожному.

Для чого нам потрібен IoT? Йдеться як про суттєві переваги для споживачів, так і нові ризики, пов'язані з відкритістю даних. Технологія IoT має потенціал, здатний знизити вартість товарів і послуг. Згідно з аналізом, одними з найбільш важливих бонусів для споживачів будуть підвищена комфортність і економія часу. Під час подорожей користувачі зможуть відчути на собі переваги керованих IoT доріг, автомобілів на автопілоті, актуальною і точної інформації про пересування громадського транспорту та про розклад літаків. Також користувачі зможуть делегувати роботу по дому смарт-пристроям, заощаджуючи на електроенергії, а також поліпшити власне здоров'я.

Здоров'я та спорт

IoT має потенціал для трансформаційних змін у здоров'ї людини. Використання підключених пристроїв, які постійно стежать за станом пацієнтів, особливо з хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет, може поліпшити дотримання приписаних методів лікування, уникнути госпіталізації і ускладнень і навіть виявити розвиток хвороби на основі зміни стилю життя.

Продуктивність

Додатки для контролю продуктивності допомагають відстежити розвиток навичок, ефективність виконання завдань, контроль віддаленої роботи та ефективності використання ресурсів. Більш того, використання доповненої реальності допоможе у виконанні різноманітних завдань. А для цього вам знадобиться всього лише смартфон, точніше - його камера.

Побут

Широкий спектр пристроїв і додатків IoT з'являються для використання в домашніх умовах, включаючи підключені термостати, смарт-прилади та самокеровані пилососи. Саме вони і створюють концепцію "розумного будинку", що дозволяє синхронізувати різні девайси в будинку з метою підвищення енергоефективності та інтелектуального управління. І знову-таки - для цього буде достатньо мати сучасний смартфон, що володіє потрібним додатком. Оскільки ця система постійно розвивається, ми очікуємо, що отримана завдяки IoT автоматизація заощадить 100 робочих годин для типового домогосподарства.

Подорожі та транспорт

Чим більше автомобілів "спілкуються" один з одним, тим менше ймовірність того, що ви пропустите заміну масла в машині. Ваш дійсно "розумний" автомобіль буде превентивно звертатися до фахівця з механіки, коли прийде час для щорічного техогляду або тиск в шинах падає. Більш того, коли дата в календарі буде узгоджена, вам залишиться тільки підтвердити час одним натисканням кнопки. А якщо ви за кермом - голосовим управлінням.

Сьогодні сюжети багатьох фантастичних оповідань перестають нас дивувати, адже вони просто описують "інтернет речей". З розвитком сучасних технологій фантастика стає реальністю, в якій ми живемо.