Вступ до Інтернет речей

11:22, 17-11-2017

Для підвищення освітнього рівня студентів перших курсів усіх спеціальностей, які навчаються у Державному університеті телекомунікацій, кафедра Інформаційних систем та технологій у рамках  дисципліни «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів» проводиться практичне заняття на тему «Вступ до Інтернет речей».

Під час заняття студентам наводяться основні відомості, щодо концепції Інтернет речей, принцип взаємодії пристроїв, перспективи розвитку даної технології та пояснюється важливість вивчати дані системи для майбутнього працевлаштування.

Студенти ознайомлюються з набором Arduino та програмою Arduino IDE. Під керівництвом викладача студенти налаштовують аналоговий датчик протікання води (рівня рідини) та пишуть  скетч для виведення показників датчика протікання води на серійний порт.

Актуальність данного заняття полягає у тому, що сфера ІоТ – один із головних світових трендів. Потреби у спеціалістах які знаються на IoT-системах, здатних з ними працювати, буде збільшуватися. Це обумовлено значним зростанням числа девайсів і датчиків, підключених до мережі, та активним використанням їх у різних сферах діяльності людей. Саме тому, вкрай важливо на сьогоднішній день вже з перших курсів навчати студентів створювати IoT-системи та працювати з ними.