Чи потрібна студенту ІТ-магістратура?

10:49, 14-05-2020

Коли студент отримує диплом бакалавра – це важливий момент, важлива контрольна точка. Він досяг певного результату і тепер вкрай важливо усвідомлено та обмірковано зробити наступний крок. Перед кожним випускником постає питання: «Чи потрібно продовжувати навчання в університеті та отримувати ступінь Магістра?». Це досить складний вибір, особливо для фахівців у сфері ІТ, більшість з яких на цьому етапі вже мають високооплачувану роботу.

Отримавши диплом бакалавра, студент вже розуміється в основах професії та може починати працювати за своєю освітою у якості кваліфікованого спеціаліста. Однак, цього рівня освіти достатньо лише для старту кар'єри. Але для просування по кар'єрних сходинках потрібні більш глибокі знання, як в основній спеціальності, так і в суміжних областях. Студент повинен розуміти, що без ступеня магістра, як правило, неможливо займати керуючі позиції, а отже, і отримувати більший дохід та зростати у своїй професії.

По суті, магістр - це висококваліфікований фахівець, підготовлений до різних видів інноваційної діяльності, що вимагає поглибленої фундаментальної і спеціальної підготовки. Це проміжна ланка між бакалавром та кандидатом наук.

Навчання в магістратурі - це не тільки підготовка майбутніх вчених. Завдяки інноваційному змісту навчання, розробленому у Державному університеті телекомунікацій, з самого початку реалізації навчання магістрантів в навчальних планах передбачена велика частина практичної підготовки. Завдяки цьому, випускники магістратури за спеціальністю «Інформаційні системи та технології», підготовлені не тільки продовжувати навчання в аспірантурі (для тих, хто планує захистити кандидатську дисертацію), але і отримують необхідні практичні знання, які можуть стати важливою сходинкою в кар'єрі у компаніях світового рівня. Навчаючись в магістратурі, студенти пишуть наукові статті, проходять викладацьку практику і захищають магістерську роботу.

Магістратура дає більш широкий погляд, підвищує ерудицію, орієнтує на аналіз і рефлексію, формує критичне мислення та креативні навички. Маючи більше компетенцій і більш широке поле зору набагато легше змінити роботу і переключитися на нові напрямки професійної діяльності, уникаючи того самого «творчого вигорання», з яким стикається більшість, хто пропрацював на посаді пару років.

Та ситуація, яка склалася в світі, коли більшість працівників вимушена працювати вдома, а компанії знаходити можливості перевести свій бізнес на віддалену роботу, затребувала великої кількості ІТ спеціалістів. Попит на спеціалістів, які зможуть розробляти інформаційні системи та підтримувати їх працездатність, буде стрімко зростати щороку.

Потреби людства при створенні інформаційних систем виходять на новий рівень. Ще кілька років тому було достатньо вміти в принципі створювати будь-яку інформаційну систему, що діє з найменшим числом помилок і дозволяє автоматизувати поодинокі процеси діяльності людини. Але вже зараз розумні інформаційні системи здатні за допомогою досконаліших алгоритмів замінити собою практично будь-яку діяльність людини. Стати фахівцем, який здатний розробляти та підтримувати такі системи ви можете закінчивши магістратуру за спеціальністю «126 Інформаційні системи та технології».

Основним напрямком спеціальності «126 Інформаційні системи та технології» є розробка і практичне використання інформаційних технологій з акцентом на системах Internet of things, Cloud сервісах, Big Data.

Йти чи не йти в магістратуру після бакалаврату - це ваш вибір, який залежить від здібностей, матеріальної забезпеченості та життєвих умов. Але слід врахувати, що навчання в магістратурі відкриває нові можливості для розвитку кар'єри та нові горизонти отримання знань. У резюме магістра в рази більше шансів потрапити на розгляд до директора, а у його власника - отримати цікаву і добре оплачувану роботу.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "126 Інформаційні системи та технології" кафедри Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.