РІК РОБОТИ КАФЕДРИ МАРКЕТИНГУ – ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ

08:25, 09-05-2017

У квітні 2017 року кафедрі маркетингу виповнився один рік. Цей перший ювілей гарний привід підвести підсумки роботи.

За ініціативою ректора Державного університету телекомунікацій доктора технічних наук, професора Толубко В.Б. Вченою радою університету було прийнято рішення о створенні кафедри маркетингу як випусковою за спеціальністю 075 – «Маркетинг».

Протягом квітня – травня 2016 року формувалася Ліцензійна справа, ретельно прораховувалася відповідність освітнім стандартам та вимогам роботодавців. Вже з самого початку головний акцент здійснювався на  практико-орієнтованому навчанні, створенні умов для набуття не лише новітніх теоретичних знань і вмінь, а й практичних навичок роботи у  сучасному ринковому середовищі. Саме така місія підготовки майбутніх фахівців стала базою для визначення тимчасового стандарту, профілю освітньо-професійної програми, навчального плану та структурно-логічної схеми підготовки бакалаврів-маркетологів.

І ось вже рік роботи кафедри маркетингу. І вже є, чим пишатися, про що говорити з гордістю та гідністю.

Перше і головне – це наші студенти

Студенти-маркетологи протягом навчального року набували теоретичних знань з маркетингу, самоменеджменту, поведінки споживачів, вищої математики, іноземної мови тощо. Приймали активну участь у заходах – конкурсній програмі «Візитка першокурсника», засіданнях студентського наукового гуртка «ІТ - маркетолог».

Небайдуже ставлення до студентів проявили викладачі кафедри маркетингу

Їм було цікаво дізнатися про перше враження першокурсників, шляхом анкетування «Навчання у ДУТ очами студентів». Силами кафедри у конференц-залі ДУТ було організовано День професії, присвячений маркетологам у галузі зв’язку - фахівцям з професії, яка поєднує мистецтво і науку, натхнення і креатив; фахівцям, від яких залежить успіх компанії, які вивчають зміни у світовій ринковій економіці, попит на товари, аналізують пропозиції конкурентів. вибираючи цільову аудиторію, залучаючи, зберігаючи і нарощуючи кількість споживачів. Для кращого розуміння майбутньої професії студентам 1-2 курсів спеціальності «Маркетинг»   викладачі кафедри організували екскурсії:  до центрального офісу «Microsoft» в Україні, до «Vesti Media Holding» - сучасного мультимедіа - Холдингу, що включає в себе друковані, радіо і Internet-ресурси.  Викладачі кафедри маркетингу та студенти-маркетологи відвідали міжнародні виставки реклами: REX-2016 (Двадцята Міжнародна виставка реклами, маркетингу, мас-медіа),  RemaDays Kiev -2017.

Формування високопрофесійного науково-педагогічного складу кафедри маркетингу

Гарантом якості підготовки фахівців з маркетингу є високопрофесійний склад науково-педагогічних працівників кафедри, які мають значний досвід роботи у науково-дослідній сфері, маркетинговій діяльності, підприємництва та управління. Над докторською дисертацією працює доцент кафедри маркетингу к.е.н., доц. Євтушенко Наталя Олександрівна. Наукову роботу на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук виконує старший викладач кафедри Крижко Ольга Валеріївна.

Викладачі кафедри постійно приймають участь у міжнародних семінарах, наукових конференціях і симпозіумах, завдяки чому поліпшуються та розширюються знання з проблем наукових досліджень та педагогічної майстерності.

Протягом 2016 року викладачі кафедри пройшли стажування у  навчальних закладах:  ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», ДВНЗ  «Університет Менеджменту Освіти»  НАПН України, Державний університет телекомунікацій, фахових профільних установах та організаціях:ТОВ «ЛС-Лоджистік»,UDS Consulting, Web Challenge з івент та проджект менеджменту; Free Online Learning , British Council, Cthnbasrfn Open2Study

Завідувач кафедри маркетингу д.е.н., проф. Виноградова О.В. відвідала ХХ Міжнародну виставку реклами «REX 2016». Викладачі кафедри маркетингу Євтушенко Н.О. та Крижко О.В. приймали участі у семінарі «ERC Cloud Roadshow: переваги хмарних технологій», якій проходив у м. Києві.

Формування матеріально-технічної бази кафедри

6 березня 2017 року у Державному університеті телекомунікацій відбулося урочисте відкриття навчальної лабораторії маркетингових досліджень. На базі лабораторії здійснюється реалізація практичної складової навчання студентів: організація сертифікованих курсів; надання навичок застосування новітніх інструментів маркетингу; надання практичних вмінь проведення маркетингових досліджень; організація науково-дослідної, госпдоговірної роботи, надання консультаційних послуг з питань організації та вдосконалення маркетингової діяльності.

Організація методичного забезпечення навчального процесу.

У березні 2017 відбулася перевірка навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців зі спеціальності 075-Маркетинг. Кафедра маркетингу успішно відзвітувала за всіма напрямами діяльності.

Високий рівень якості організації підготовки студентів на кафедрі маркетингу, відмічений в звітній доповіді навчально-наукового відділу університету, став результатом виконання вимог ректора д.т.н., професора В.Б. Толубко щодо практичної складової підготовки студентів, професійної кадрової політики університету, наданням сучасної матеріально-технічної бази навчання, плідної роботи науково-професійного складу кафедри та є запорукою гарного працевлаштування випускників, зростання іміджу кафедри і університету.

Попереду ще багато роботи, але дружний колектив кафедри маркетингу націлений підтримувати високу планку довіри і гарантувати якість, сучасність, інноваційність освітньої діяльності.