Найчастіше використовувані паролі 2016 року

16:06, 02-02-2017

Компанія Keeper, яка розробляє додатки класу Password Manager, проаналізувала 10 мільйонів паролів, що стали публічними в 2016 році внаслідок витоків. В результаті, експерти компанії констатували, що в останні роки список найчастіше використовуваних паролів зазнав незначних змін.

Так згідно з дослідженням Keeper, майже 17% облікових записів були захищені паролем «123456». Чотири з перших десяти паролів списку - і сім з перших 15 - налічували не більше шести символів. При формуванні більшості з них користувачі використовували  непередбачувані поєднання символів, наприклад: «1q2w3e4r» і «123qwe» тощо.

Практика показує, що такі зусилля, метою яких є убезпечення інформаційного ресурсу від несанкціонованого доступу, як мінімум недостатні.  Застосування «слабких» паролів лише на кілька секунд збільшить час злому.

Одним  із можливих заходів захисту  є застосування, передусім організаціями різних форм власності, парольних політик. Це допоможе суттєво зменшити ризики пов’язані з несанкціонованим доступом до інформації, втратою інформаційних ресурсів, компрометації організації і т.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.