CISCO Umbrella як хмарна технологія від кіберзагроз

09:24, 16-02-2018

В середу 7 лютого 2018 року відбулася зустріч з представниками компанії Cisco, які представили та розповіли про перший хмарний продукт Cisco Umbrella.

Cisco Umbrella - захищений інтернет-шлюз, що призначений для вирішення корпоративних проблем інформаційної безпеки, які виникають з поширенням мобільних і хмарних технологій. Так як, все більше працівників переходять в категорію мобільності і ведуть справи з допомогою додатків, що поставляються за моделлю «ПО як послуга» (Software-as-a-Service, SaaS), то все більше користувачів починають підключатися до Інтернету безпосередньо, тобто в обхід засобів захисту корпоративної мережі.

Такі виробничі нововведення, звичайно, істотно підвищують продуктивність і гнучкість, але при цьому чимала кількість користувачів не потрапляють в сферу дії традиційних мережевих і веб-засобів захисту. Крім того, організації втрачають контроль над загрозами, потенційно здатними вразити чималу частину підприємства.

Тому нові проблеми вимагають удосконаленого походу до забезпечення інформаційної безпеки. На думку фахівців Cisco, зараз першою лінією оборони для організацій повинен стати хмарний захист, який забезпечує візуалізацію і контроль безпосередньо на кордоні Інтернету.

Шлюз інтернет-безпеки Cisco Umbrella являє собою хмарну платформу інформаційної безпеки, яка відіграє роль першої лінії захисту для користувачів як в корпоративній мережі, так і за її межами. Забезпечуючи всеосяжне охоплення, Umbrella перегороджує шлях наявним і новим загрозам по всіх портах і протоколах та блокує доступ до небезпечних доменів, адрес (URL і IP) і файлів ще до установки з'єднання або завантаження файлу.

Так як більшість загроз направлено на кінцеві точки, то надзвичайно важливо закрити всі порти і протоколи, щоб мережа безпеки покривала весь трафік. Потужна і ефективна система безпеки Umbrella не вимагає складних експлуатаційних маніпуляцій. Всі процедури виконуються в хмарі, і тому немає ні апаратного забезпечення, яке треба було б монтувати, ні програмного, яке треба було б оновлювати.

Можливості Cisco Umbrella:

• Повсюдна візуалізація і захист.
  • Інтелектуальне запобігання атак до їх початку.
  • Найширше охоплення шкідливих сайтів і файлів.
  • Відкрита платформа і простота інтеграції.
  • Виявлення і контроль для додатків SaaS.
  • Надійний і швидкий зв'язок як запорука якості обслуговування.

Також було обговорено можливу співпрацю кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки з компанією Cisco по можливості надання практичних навичок роботи з хмарним середовищем Umbrella студентами та викладацьким складом університету.