Застосування найкращих рішень з кібербезпеки у навчальному процесі

11:57, 12-12-2018

Сучасний розвиток інформаційних технологій та широке застосування інформаційно-комунікаційних систем в якості інфраструктури для бізнес-процесів підприємств, установ та організацій висувають суворі вимоги до компетенцій фахівців із кібербезпеки.

Складність завдань, які вирішують аналітики та адміністратори безпеки в корпоративних інформаційних системах, зумовлює застосування засобів автоматизації процесів їх діяльності, зокрема, інформаційних систем класу SIEM (Security Information and Event Management).

З початку навчального року викладачі та студенти кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Навчально-наукового інституту захисту інформації беруть участь у програмі IBM Academic Initiative та вивчають продукти IBM Security.

Завідувачка кафедри Гайдур Галина Іванівна приділяє належну увагу розвитку навчально-матеріальної бази та застосуванню в навчальному процесі найсучасніших програмних комплексів забезпечення кібербезпеки інформаційних систем самих передових компаній світу. У лабораторіях кафедри розгорнуті серверне обладнання та автоматизовані робочі місця адміністраторів та аналітиків безпеки – елементи сучасного Security Operations Center.

Наближається завершення першого семестру і вже зараз можна казати про певні успіхи студентів у оволодінні знаннями та практичними навиками роботи з реально діючою системою IBM QRadar SIEM. Кращі студенти будуть відзначені академічними сертифікатами компанії IBM.