Штучний інтелект, роботетехніка

16:27, 14-05-2021

Робототе́хніка  − прикладна наука, що займається розробкою автоматизованих технічних систем (роботів). Орієнтована на створення роботів і робототехнічних систем, призначених для автоматизації складних технологічних процесів і операцій, у тому числі для заміни людини при виконанні важких і небезпечних робіт.

Термін роботехніка запровадив письменник-фантаст Айзек Азімов у 1940-х роках. Обов'язкові правила поведінки для роботів, сформульовані А. Азімовим в оповіданні «Я - робот», такі:

1. Робот не може заподіяти шкоду людині, або своєю бездіяльністю дозволити, щоб людині була заподіяна шкода;
  2. Робот повинен підкорятися наказам людини, за винятком тих, котрі суперечать першому пункту;
  3. Робот повинен захищати самого себе, якщо тільки його дії не суперечать першому і другому пунктам.

Робототехніка буває будівельною, промисловою, побутовою, авіаційною, екстремальною (військовою, космічною, підводною).

За робототехнікою однозначно велике майбутнє і кожен з нас через кілька десятків років матиме можливість використовувати складні роботизовані системи у повсякденному житті.

Новий тренд в роботехніці – використання штучного інтелекту!

Це наука і технологія створення інтелектуальних машин, комп’ютерних програм, які мають здатність виконувати творчі функції, характерні для людини.

Якщо саме цей напрямок тобі цікавий, ти бачиш своє майбутнє в ІТ-сфері та хочеш удосконалити та модернізувати світ, в якому ти живеш, почни вивчати Штучний інтелект разом із нами! Кафедра штучного інтелекту Державного університету телекомунікацій запрошує тебе на навчання!