XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Запрошуємо на навчання за спеціалізацією «Волоконно-оптичні системи передачі»

16:29, 08-06-2017

Незважаючи на складні економічні умови нашого сьогодення, обмін інформацією все одно є річчю, без якої ми не можемо себе уявити. Нас оточує безліч гаджетів, якими ми постійно користуємося, весь час виникають послуги, соціальні мережі, нові і нові «фішки»…

В даний час рівень потреби людства в інформації і спілкуванні високий настільки, що потребує постійного стрімкого розвитку радіотехніки і телекомунікацій. Щоб дізнатися про якісь події або новини, досить увімкнути телевізор, радіо або зайти до інтернету. Мережі телекомунікацій постійно вдосконалюються, аби задовольнити потреби суспільства щодо передачі інформації. Все збільшуються швидкості, весь час виникають нові послуги… Тому професія фахівця з телекомунікацій стає все більш актуальною. Поняття "зв'язок" широко і включає в себе локальні мережі та інтернет, телефонний і стільниковий зв'язок, супутникові антени, міні-АТС, IP-телефонію та будь-які інші засоби передачі інформації на відстані.

Професія інженера зв'язку досить складна і відповідальна. Адже фахівець повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком. У той же час інформаційні системи постійно змінюються, і щоб залишатися справжнім спеціалістом, необхідно постійно самовдосконалюватися.

Спеціалізація «Волоконно-оптичні системи передачі»

Кафедра телекомунікаційних технологій здійснює підготовку фахівців спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» за спеціалізацією «Волоконно-оптичні системи передачі» - найбільш затребуваною в галузі.

В основі мережевої інфраструктури операторів зв'язку лежать потужні оптичні магістралі, що дозволяють об'єднувати безліч каналів і передавати дані зі швидкістю в десятки Гбіт/с. Сьогодні карту країни покривають десятки оптичних мереж. Без них неможливе функціонування операторів зв’язку.

Крім того, волоконно-оптичні лінії зв’язку широко використовуються для надання послуг приватним та корпоративним користувачам. Всім відомо, що доступ до мережі Інтернет наразі забезпечується в основному за рахунок саме оптичних технологій ( FTTx, PON та різновиди ). Світовий ринок обладнання пасивних оптичних мереж зростає щодня.

Сьогодні в Україні DWDM-мережі є навіть не у всіх провайдерів. Відповідно великі оператори зв'язку і володіють найбільшими національними мережами DWDM в Україні. Серед них – Укртелеком, Київстар, МТС Україна, Датагруп, Lifecell,Vega та ін. Фахівці з розгортання, експлуатації та розвитку таких мереж, звичайно, завжди користуватимуться попитом на ринку праці, оскільки транспортна мережа – це «серце» телекомунікаційного оператора.

Наша лабораторна база.

Державний університет телекомунікацій – єдиний вищий навчальний заклад України, в якому створена надсучасна лабораторія волоконно-оптичних систем зв’язку. Для вивчення технологій побудови високошвидкісних транспортних телекомунікаційних мереж використовуються найсучасніші зразки кабельної продукції, кросового волоконно-оптичного обладнання, оптичних муфт, оптичних  тестерів.

Крім того, наявний один з найсучасніших на сьогодні універсальний автоматичний зварювальний апарат для оптоволокна Fujikura 80S, що використовується більшістю операторів при побудові магістральних мереж (саме на ньому студенти спеціалізації «Волоконно-оптичні системи передачі» відпрацьовують практичні навички зварювання кабелю).

Завдяки такому високому рівню оснащення кафедра телекомунікаційних технологій готує не лише студентів, але і має змогу сертифікувати фахівців – представників національного оператора «Укртелеком» та інших компаній. За останні два роки на кафедрі пройшли підготовку та отримали сертифікати понад 150 фахівців.

Читайте також
Переглядів: 4 928