Інновації від Нобелівських лауреатів з Фізики 2018 року в галузі оптичного зв'язку

16:20, 11-10-2018

Нобелівська премія з фізики в 2018 році була призначена "за новаторські винаходи в галузі лазерної фізики" Докторам. Жерар Муру та Донні Стрікленд, які були спільно нагороджені «за їхній спосіб отримання високо інтенсивних ультра коротких оптичних імпульсів».

До їх роботи зусилля по збільшенню потужності ультракоротких імпульсних лазерів були припинені, оскільки досягнуто порогові значення пошкоджень компонентів. Проте, спочатку розтягнувши імпульс у часі, щоб зменшити його пікову потужність, стало можливим значно збільшити енергію імпульсу в межах можливостей звичайного підсилювача, перш ніж знову стискати імпульс, щоб отримати початкову коротку тривалість, але з більшою на кілька порядків потужністю. Вплив цієї роботи торкнувся нас багатьма способами, при цьому ці надзвичайно потужні ультракороткі імпульси знаходили застосування в таких галузях, як медицина, виробництво, безпека та навіть фундаментальні дослідження нашого всесвіту.

Кафедра Телекомунікаційних технологій буде застосовувати цю наукову новітню доробку для покращення інноваційного змісту навчання студентів, застосувавши цю розробку в таких дисциплінах, як «Функціональні пристрої оптичних трактів», «Телекомунікаційні оптичні технології», «Елементи та пристрої фотонних систем зв'язку», «Оптичні транспортні мережі» та ін.