Вчимося на помилках фахівців

14:22, 15-02-2019

Покращити інноваційний зміст навчання можна не тільки за допомогою позитивного досвіду професіоналів у нашій сфері, але й уважно придивляючись до помилок при проектуванні телекомунікаційних мереж.

Корисну інформацію зараз враховують наші викладачі при внесенні коректив до дисциплін «Проектування, будівництво та експлуатація волоконно-оптичних систем передачі», «Телекомунікаційні оптичні технології», «Напрямні системи електричного та оптичного зв'язку», «Оптичні транспортні мережі», «Пасивні оптичні мережі» після новини, що прийшла до нас з компанії Google.

Проект Google Fiber – це намагання вийти на ринок гігабітного інтернету, знизивши витрати на будівництво мережі. Основна ідея - неглибоке закладання оптичних кабелів у неглибокі канали вздовж доріг з ущільненням герметиком.

Такий підхід дозволив Google обійти заборони конкурентів, наприклад, оператора AT & T, на використання опор для розміщення повітряних ліній зв'язку.

В одному з регіонів компанія закладала кабелі на глибину близько 2 дюймів (біля 51 мм), що призвело до проблем в експлуатації таких ліній зв’язку. З причини підвищеного зносу герметика кабель почав оголюватися, що вимагало частих ремонтів і повторної заливки герметика, внаслідок чого різко зросли експлуатаційні витрати. Ці уроки дозволили компанії в інших містах присутності Google Fiber покращати мікротраншейні методи прокладки волоконно-оптичних кабелів і отримати добрі результати.

Тож, викладачі кафедри телекомунікаційних технологій обговорили цей досвід американських фахівців з метою осучаснення змісту дисциплін та покращання інноваційного змісту навчання, застерігаючи студентів від невдалих рішень в професійній діяльності.