XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Ключові інновації для майбутніх квантових мереж

13:14, 02-04-2019

Дотримуючись тенденції університету до осучаснення учбових програм та інноваційного змісту навчання, викладачі кафедри телекомунікаційних технологій уважно слідкують за кожною новою течією у світових, національних дослідженнях й досягнень.

Інформація про інноваційні розробки приходить майже кожний день. Тому кафедра осучаснює свої учбові програми щотижня. Сьогодні прийшла чудова новина для викладачів дисциплін «Функціональні пристрої волоконно-оптичних трактів» (ФПВОТ) та «Оптичні транспортні мережі» (ОТМ) про ще один суттєвий крок до створення квантових мереж та квантового Інтернету.

Сумісна група вчених з Шефілдського та Кембріджського університетів  розробили квантовий світлодіод, який може випромінювати одиночні і пари фотонів у заплутаному стані на телекомунікаційних довжин хвиль (діапазони O, E, S, C та L, від 1 300 до 1 600 нм) для створення систем квантового електрозв'язку. Очікується, що однофотонне джерело, що працює на цій довжині хвилі, стане ключовим компонентом майбутніх квантових мереж, систем квантової передачі даних на великі відстані, пристрої квантової криптографії й інших додатків. (рис.1)

Електромагнітний спектр і діапазони для оптичної передачі даних

Новий квантовий світлодіод створений на базі фосфіда індія,  випромінює одиночні світлові кванти, які з довжиною хвилі біля 1 550 нм попадають у смугу С (1 530 – 1 565 нм). Ще одною перевагою стала достатньо висока робоча температура (до 93 К), що значно вище температурних режимів для інших квантових джерел світла. Це дозволяє упростити інтеграцію з існуючими пристроями. (рис. 2)

 

Етапи виготовлення та зовнішній вигляд світлодіода

 

Подальші дослідження група вчених направить на оптимізацію квантового світлодіоду з  точки зору ефективності, розміру і робочої температури для його прямої інтеграції в існуючі квантові мережі.

Інформація про цю інновацію буде впроваджена у лекційну частину дисципліни ОТМ та практичну частину дисципліни ФПВОТ.

Читайте також
Переглядів: 3 675