Покращуємо компетенції, рівняємось на флагманів галузі

15:10, 11-04-2019

На кафедрі телекомунікаційних технологій знов інформація про інноваційні рішення, які прямо впливають на компетенції наших випускників - корпорація Google заявила, що волоконно-оптичний кабель, який компанія прокладає через Атлантичний океан, буде найбистрішим у своєму роді.

Очікується, що кабель буде запущений у наступному році, він буде передавати біля 250 Тбіт/с, що приблизно на 56 % бистріше, чим кабель Micro-soft Marea , який може передавати біля 160 Тбіт/с між Вірджінією та Іспанією і про який ми вже повідомляли.

Волоконно-оптичні кабелі приблизно мають діаметр садового шлангу і складаються з кількох пар волокон. Новий кабель Google свою велику швидкість отримає завдяки збільшенню волоконно-оптичних пар у кабелі. Сього-дні більшість міжміських підводних кабелів містять 6 або 8 волоконно-опти-чних пар. Google заявив, що його новий кабель під назвою Dunant, як очікується, стане першим, який буде складатися з 12 пар завдяки новій, розробленій Google і SubCom, технології.

Dunant, можливо, не буде найбистрішим довгий час, оскільки японський технологічний гігант NEC заявляє про технологію, яка дозволить використовувати дальні підводні кабелі з 16 оптоволоконними парами, а голова мереж-ної архітектури та оптичної інженерії в Google каже, що компанія вже розглядає 24-парні кабелі.

Зростаюча пропускна спроможність межконтинентальних кабелів відоб-ражують постійне зростання Інтернет-трафіку.

"Багато людей все ще вірять, що міжнародні телекомунікації здійснюються через супутники, що було правильно у 1980 році, але у даний час 99 % міжнародних телекомунікацій - це підводні кабелі", - підкреслив виконуючий директор NEC Ацуші Кувахара.

Отже, кафедра вводить ці нові компетенції у програми декількох дисциплін -  Напрямні системи електричного та оптичного зв'язку, Оптичні транспортні мережі, Проектування, будівництво та експлуатація ВОСП, для того щоб наші студенти були в курсі останніх світових досягнень і змогли мріяти про таких видатних роботодавців.