Святкуємо разом День оптичного волокна

12:27, 04-11-2019

Кафедра Телекомунікаційних технологій та особисто професор кафедри Каток Віктор Борисович поздоровляють всіх зв'язківців з днем #gimmefibre! («Дай волокна!»), який відмічається світовою телекомунікаційною спільнотою 4 листопада щороку – це день народження фізика сера Чарльза Као, Нобелевського лауреата 2009 року з фізики за передачу світла по волоконно-оптичних кабелях для оптичного зв'язку.

Цей день відзначається, щоб продемонструвати нові ідеї для широкосмугового доступу та визнати позитивний вплив технології Fiber To The Home (FTTH) у всьому світі. Щорічний День волокна Gimme Fiber Day був створений у 2013 році Глобальним альянсом Ради FTTH, який включає п'ять рад FTTH: Африку, Америку, АПАК, Європу та MENA.

Цей день визнає єдине надійне рішення щодо широкосмугового доступу у майбутньому, тобто FTTH, та має на меті відобразити, як це позитивно вплинуло на людей та їхні громади у всьому світі з точки зору економіки, суспільства та якості життя. Волокно вважається майбутнім підключенням до Інтернету, оскільки воно є найнадійнішим середовищем зв'язку, порівняно  з міддю та на відміну від мобільної широкосмугової мережі, де спектр обмежений. Дані передаються у вигляді світлових сигналів у волоконних кабелях замість електричних імпульсів, і тому швидкість передачі є надзвичайно швидкою.