Важлива подія в галузі

10:24, 23-01-2020

Чудові новини для  фахівців кафедри телекомунікаційних технологій надходять останнім часом. Так, 15 січня Антимонопольний комітет України надав дозвіл на узгоджені дії щодо перерозподілу радіочастотного ресурсу в діапазонах радіочастот 800-900 МГц між ПрАТ "Київстар", ПрАТ "ВФ Україна", ТОВ "Лайфселл" і ТОВ "Інтертелеком"з метою максимального покриття території України мережами 3G/4G повідомляє УНН. Йдеться про перерозподіл вже проліцензованого радіочастотного ресурсу.

Метою узгоджених дій є забезпечення:

• максимально ефективного використання операторами мобільного зв’язку радіочастотного спектру у діапазонах радіочастот 800 – 900 МГц;
  • максимального покриття території України новітніми мережами рухомого (мобільного) зв'язку третього та четвертого поколінь (3G/4G);
  • надання широкосмугового мобільного доступу до Інтернету для отримання споживачами повсюди, особливо у сільський місцевості, переваг та можливостей цифрового світу, насамперед у сферах освіти, медицини, електронної комерції, адміністративних послуг, розвитку електронної демократії.

Ця подія є важливим кроком для виконання положень меморандуму Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, що був підписаний 29 жовтня 2019 року з чотирма найбільшими мобільними операторами про перерозподіл частот, спрямований на покриття мобільним зв'язком та мережею Інтернет усієї України. "Як результат - у компаній будуть нові можливості для інвестицій та розширення набору послуг. А в українців - якісний зв’язок у селах та на дорогах. Уряд готовий надати максимальну підтримку в цьому процесі для мобільних операторів. Починаємо тотальну цифровізацію України!" - додав очільник уряду.

Тож, закликаємо наших студентів активно опановувати учбову програму з інноваціями, що викладачі кафедри впроваджують в програми відповідних дисциплін, слідкуючи за динамічними процесами розвитку телекомунікацій в Україні.