Пришвидшення новітніх технологій зв'язку

13:24, 07-04-2020

Незважаючи на суворі карантинні заходи, науково-педагогічний склад кафедри Телекомунікаційних технологій відстежує тренди розвитку сучасних телекомунікаційних технологій у світі для покращення інноваційного змісту навчання. Зокрема, відзначимо, що набір абонентської бази 5G відбувається в 2,5 рази швидше, ніж при впровадженні стандарту LTE і активніше, ніж при розгортанні попередніх стандартів.

Згідно з оцінками Асоціації 5G Americas, технологія 5G стала найбільш швидкозростаючою з усіх поколінь мобільного зв'язку. Ці оцінки спираються на дані по приросту абонентської бази. Зокрема, до кінця 2019 року кількість підключень 5G досягло 17,9 млн. На набір числа користувачів операторам знадобилося близько 4-х кварталів.

Домінуюча зараз технологія LTE з поточною аудиторією в 5,3 млрд користувачів стала комерційно доступною в IV кварталі 2009 року. На набір 17,9 млн абонентів знадобилося 10 кварталів - оціночний рубіж був подоланий в I кварталі 2012 року. Попереднім стандартам зв'язку на це досягнення знадобиться-лось ще більше часу. Технологія 3G подолала позначку в 17,9 млн в грудні 2010 року (за 11 кварталів), а 2G досягла її в грудні 1995 року (за 14 кварталів).

Прогрес технології 5G став наслідком практично одночасного розгортання мереж по всьому світу. За даними TeleGeography, в даний час налічується 59 комерційних мереж 5G (321 мережа LTE Advanced і 672 мережі LTE), а до кінця 2020 року їхня кількість збільшиться майже в чотири рази - до 200 (до 93 млн чол.). За прогнозами 5G Americas через 6 років, тобто до 2024 року число підключень в мережах зв'язку п'ятого покоління досягне двох млрд чол. На досягнення цього рубежу технології LTE знадобилося вісім років.