Глобальне оновлення технології Wi-Fi за 20 років

17:51, 27-04-2020

Кафедра Телекомунікаційних технологій завжди слідкує за впровадженням нових технологій задля оновлення учбового процесу. Так, днями стало відомо, що представники Федеральної комісії із зв’язку США проголосували за відкриття можливості використання діапазону частот 6 ГГц. Маршрутизатори, які встановлені в будинках громадян, будуть підтримувати цей діапазон на тому ж рівні, що і 2,4 і 5 ГГц. Усі три смуги частот можуть працювати одночасно.

На думку експертів – це одне з найбільш монументальних рішень за останній час щодо безпроводових технологій стандарту Wi-Fi за останні 20 років.

послаблення WiFi заторів у щільному середовищі

У порівнянні з поточним основним протоколом безпроводової передачі WiFi 5 (802.11 ac) новий WiFi 6 (802.11 ax) не тільки на 40% швидше, тобто досягає швидкості 9,6 Гбіт/с, але й споживає менше енергії. WiFi 6 використовує метод модуляції сигналу 1024-QAM. Також з’явиться підтримка технології OFDMA - множинного доступу до роутера, і MU-MIMO для одночасної роботи і можливості синхронно передавати до 8 потоків даних від декількох пристроїв.

І це ще не всі новини, адже вже названа й швидкість майбутнього стандарту Wi-Fi 7, що буде модернізований до метода модуляції сигналу 4096-QAM та представить технологію CMU-MIMO, що підтримує до 16 потоків даних та від 8 до 16 смуг чистої магістралі передачі даних. Джерела пишуть , що теоретично максимальна швидкість передачі даних по Wi-Fi 7 може досягати 30 Гбіт/с, що в три рази швидше, ніж Wi-Fi 6, і не менш важливо, що нові стандарти безпечніші, вони підтримують найновітній протокол безпеки WP3, тобто менш вразливий для хакерів.