Компетентністний підхід щодо удосконалення змісту навчання

12:29, 28-05-2017

Кафедра менеджменту здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі знань управління і адміністрування.

Поставлене завдання ректора: реалізація концептуально нової освітньої моделі, наріжними каменями якої є: підвищення якості освіти і набуття нашими випускниками кваліфікованих конкурентних переваг на ринку праці через переосмислення традиційних форм, методів і змісту навчання, а саме: поглиблення практичної складової, посилення мовної підготовки, гнучкість навчальних траєкторій задля досягнення відповідних загальних та професійних компетентностей.

Саме така модель компетентністного підходу до структурно-логічної побудови навчального процесу у Державному університеті телекомунікацій. Удосконалення складових освітньої програми в умовах сьогодення реалізується шляхом створення нового методичного підходу до викладання дисциплін, внесення змін в мету, зміст, методи і технології, форми організації й систему управління, у стилі педагогічної діяльності й організацію навчально-пізнавального процесу, у систему контролю й оцінювання рівня освіти, у власне процес взаємодії педагога та студента.

Даний підхід вимагає пошуку нових форм і розвитку існуючих підходів до ефективної взаємодії з бізнес-спільнотою через встановлення партнерських відносин. Тому кафедра співпрацює із 17 організаціями та підприємствами.

Ми прагнемо, щоб кожен викладач розумів й усвідомлював своє професійне призначення, був спроможний і готовий до постійного перенавчання та поновлення знань, умінь і навичок щодо організації навчальної діяльності студентів відповідно до вимог сучасної парадигми, підготовки фахівців нової генерації, в якій навчальний процес був би ефективним, навчально-методичні матеріали – доступними, взаємодія викладачів і студентів – комфортною, а отримана освіта – якісною, тому викладачі кафедри постійно підтверджують свої професійні навички.

Хотілося б зазначити, що саме така модель, запропонована ректором дозволяє забезпечити якісну підготовку нової генерації менеджерів, які досконало володіють економічною та управлінською теорією, здатні комплексно розв’язувати складні професійні завдання із застосуванням сучасного математичного інструментарію та ІТ технологій, які природно вмонтовані у інформаційний та економічний простір, формувати нове покоління бізнесової та управлінської еліти, яка відповідає світовим стандартам, має глибокі знання, уміє системно та інноваційно мислити, приймати ефективні рішення.

Оновлені структуру та зміст навчання, роль та місце кожної дисципліни у стратегії підготовки високопрофесійних спеціалістів з управління і адміністрування було презентовано викладачами кафедри менеджменту на нараді Державного університету телекомунікацій.