Управління економічною безпекою

15:14, 28-03-2019

В межах комплексної дисципліни «Менеджмент і адміністрування» з метою набуття студентами компетенцій і на підставі рекомендацій роботодавця вивчається дисципліна «Управління економічною безпекою».

Метою є вивчення прийомів, методів та технологій управління економічною безпекою з метою забезпечення стабільного функціонування підприємства. Особливий наголос робиться на вирішення проблем  забезпечення економічної безпеки телекомунікаційних підприємств. Практика та рекомендації роботодавця вказують на необхідність формування вміння критично оцінювати робочу ситуацію та приймати необхідні рішення з виходом на оптимальні результати.

Основні результати вивчення вказаної дисципліни протягом попереднього семестру в цілому дозволили вийти на дидактичну та методичну модель, що в комплексі створило технологію навчання як запрограмований процес взаємодії викладача та студентів. Серед комплексу завдань, вирішуваних в межах дидактичних можливостей технології – вміння визначати стан економічної безпеки за динамікою змін параметрів основних складових економічної безпеки: фінансової, інформаційної, техніко-технологічної, інтелектуально-кадрової, політико-правової тощо.

Суттєвими ознаками технології на даному етапі її застосування є:

• діагностичне цілеутворення та результативність;
  • економічність – досягнення максимально можливих результатів з мінімальними витратами начального ресурсу;
  • алгоритмічність та цілісність – можливість застосування технології різними викладачами і з різними групами студентів.

Студенти, за допомогою спеціально підібраних для цього методів, навчаються під контролем викладача діагностувати вихідні уявлення  та знання про предмет вивчення на початку кожного заняття. Експрес-обговорення результатів дозволяє студентам правильно зорієнтуватися а викладачеві – оперативно визначити максимально ефективні методи досягнення мети заняття.