Створення безбар’єрного простору в Україні - важливий тренд наукових досліджень в Державному університеті телекомунікацій

11:03, 11-03-2021

За ініціативи Першої Леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України N533/2020 від 03.12.2020 р. Кабінет Міністрів України (КМУ)  розробив проект Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Роботу над Стратегією координує міжвідомча робоча група КМУ (МРГ КМУ) під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. На підтримку МРГ КМУ створено 6 тематичних робочих груп у складі представників державних органів та органів місцевого самоврядування, експертів НІСД, інститутів громадянського суспільства, вчених, експертів за напрямками: 1) фізична безбар’єрність, 2) суспільна/соціальна безбар’єрність, 3) громадянська безбар’єрність, 4) цифрова безбар’єрність, 5) економічна безбар’єрність, 6) освітня безбар’єрність.

Створення безбар’єрного простору в Україні - вимога сучасного глобалізованого світу, нової пандемічної реальності, тому що у всіх людей права рівні, як у молоді, людей з особливими потребами, так і незахищених верств населення, пенсіонерів тощо.

Професор кафедри менеджменту Зеліско Інна Михайлівна прийняла участь  у розробці Національної стратегії у складі  робочої групи «ЕКОНОМІЧНА БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ» та запропонувала напрями створення економічного безбар’єрного простору в Україні на засадах діджиталізації економіки та реалізації принципів сталого розвитку національної економіки. Дослідження проблематики інноваційного розвитку телекомунікаційних підприємств щодо формування безбар’єрного економічного простору в Україні постійно здійснюються викладачами та  аспірантами кафедри менеджменту , що втілено в опублікованих наукових статтях та впровадженнях в діяльність телекомунікаційних підприємств.

У межах тематичних робочих груп відбувся аналіз поточної ситуації, виявлення проблем та пошук рішень на основі кращих практик функціонування напрямків. До 1 березня 2021 р. відбулося напрацювання проекту Стратегії, а до 12 квітня – очікується ухвалення Стратегії Кабінетом Міністрів України.

Адміністрування розробки Стратегії здійснює спільно Центр економічного відновлення, Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР Єднання) та ГО "Безбар'єрність". Підтримка розробки Стратегії надається Програмою розвитку ООН в Україні «Права людини для України». Створення безбар’єрного простору стане   суспільною  нормою в Україні.