Міжнародна наукова конференція «Українська Друга Світова. До 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні»

09:48, 14-05-2015

5 травня 2015 р. доцент кафедри соціології та гуманітарних дисциплін, кандидат історичних наук П.М.Слюсаренко взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Українська Друга Світова. До 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», яка відбувалася в 1-му корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м.Київ, вул. Володимирська, 60).

Під час роботи конференції обговорено ряд найактуальніших питань за проблематикою Другої світової війни. Достатньо навести для прикладу декілька тем доповідей учасників, щоб зрозуміти й усвідомити важливість заходу:

- Юрій Шаповал, д.і.н., проф., керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України "Друга світова війна: український контекст".

- Олександр Лисенко, д.і.н., проф., завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України "9 травня - день перемоги, чи день пам’яті".

- Іван Патриляк, д.і.н., проф., декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Вклад українського визвольного руху у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні".

- Володимир В’ятрович, к.і.н., голова Українського інституту національної пам’яті "Друга Світова: війна пам’яті".

- Володимир Сергійчук, д.і.н, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Відсутність критичної маси революційної енергії і зовнішньої підтримки – головні причини поразки українського народу у боротьбі за відродження державності в роки Другої світової війни".

- Олег Фешовець, к.філос.н, завідувач відділу української військової історії Науково-дослідного інституту українознавства "Політичність терміну "Велика вітчизняна війна" і завдання дня".

- Михайло Слободянюк, директор Музею Академії Сухопутних військ ЗС України імені гетьмана П.Сагайдачного, науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства "До проблеми збереження традицій Другої світової війни у назвах частин сучасних Збройних Сил України" тощо.