Соціологія культури: лекції-діалоги у відповідь на виклики сьогодення

18:00, 21-11-2019

Культура – це те, що залишається,
коли все інше забуте.

Едуар Ерріо

«Цивілізація – це влада над світом; культура – це любов до світу». Цей відомий вислів Антонія Кемпінського звучить сьогодні особливо переконливо. Саме від високого рівня культури і збереження культурних цінностей залежить успішний розвиток Держави і формування гармонійної картини світу. Культура завжди протидіє хаосу. І в умовах постійного загострення соціально-політичних проблем чи не культура може стати єдиним оплотом збереження миру?

Для того, щоб професійно усвідомити актуальність цієї проблеми наші студенти вже з першого курсу вивчають дисципліну «Соціологія культури». Вона дає можливість глибше і шире зрозуміти як національну культуру, так і культури інших народів.  Вміння співставляти спосіб життя власного народу з іншими народами (а в світі більш ніж 258 країн та 5000 мов) дозволяє зрозуміти найголовнішу функцію культури – об’єднання та гуртування людей. Лекції з соціології культури в нашому Університеті викладає професор Романенко Юрій Вікторович. Більшість лекцій відбувається у цікавому форматі лекції-діалогу, яка дозволяє студентам якомога краще висловити власне бачення.

Так, 18.11.2019  було проведено лекцію-діалог на тему "Захід і Схід як соціокультурна дихотомія", в якій взяли участь студенти-соціологи групи СТД-11.

Лекцію-діалог було присвячено аналізу особливостей культурних та соціальних систем західних та східних суспільств. Було обговорено проблеми аграрного та індустріального суспільства, авторитаризму і демократії, феодалізму і буржуазності, міста і села, механічної та органічної солідарності, аскриптивних та контрактуальних відносин. На конкретних прикладах студенти змогли переконатися, що Схід і Захід не просто утворюють географічні поняття, але й етносоціальну реальність, яка заломлюється з особливостями інституцій соціалізації, освіти, родини, церкви, економіки, держави, права.

Лекції з цієї дисципліни завжди проходять в цікавій дружній атмосфері плідного пошуку. З кожним заняттям студенти все більше погоджуються з твердженням, що культура – це міра людяності в Людині. Знаєте, хто це сказав?

До зустрічі на наступних лекціях, шановні Студенти!

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "051 Економіка" кафедри Економіки та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.