З професійним святом, дорогі соціологи!

12:20, 01-10-2020

Щоосені своє свято відзначають ті, хто займаються дослідженням громадської думки, вивчають шляхи розвитку суспільства і прогнозують майбутнє людства.

У 2011-му році на VII з'їзді Соціологічної асоціації України було прийнято рішення 1 жовтня вважати Днем соціолога України.  Розвиток соціології як наукової дисципліни має велике практичне значення для нашої країни.  Українські соціологи вивчають величезний спектр гострих суспільних проблем, починаючи від соціального розшарування та міжрегіональних відносин, і закінчуючи дослідженням проблем особистісних і сімейних відносин.

Соціолог - творча професія.  Соціолога можна порівняти з кінорежисером: в дослідженнях він намагається донести певну соціальну ідею за допомогою відповідного набору образів і даних.  Соціологи - щось середнє між філософами, журналістами, істориками та психологами.  Відрізняються від журналістів занудливістю, від філософів - товариськістю, від психологів - життєрадісністю, від істориків - марнотою.  Соціологів записують в «класики» громадської думки і навчаються у них жити і працювати.

Всіх соціологів прийнято ділити на вчених даної галузі науки і прикладних соціологів.  Але до якої б групі не ставилися фахівці даної професії, всі вони сьогодні дуже затребувані - і в центрах вивчення громадської думки, і в консалтингових компаніях, і в організаціях державного управління, і в кадрових, рейтингових, маркетингових та рекламних агентствах.

У цьому році на спеціальність 054-Соціологія в Державний університет телекомунікацій надійшло 30 студентів - майбутніх соціологів. Бажаємо їм успішно пройти адаптацію в нашій дружній родині. Соціолог! Ти вивчаєш суспільство, закони розвитку, громадська думка. Ти аналізуєш, прогнозуеш і прекрасно розумієш, що потрібно зробити, щоб всі члени суспільства стали хоч трохи щасливішими.

У День Соціолога Кафедра економіки підприємств і соціальних технологій вітає з професійним святом усіх, хто причетний до цієї молодої і важливою науці, колег-соціологів, наших студентів, випускників! Бажаємо творчих успіхів, цікавих проектів і професійного зростання! Нехай відображення в «дзеркалі суспільства» завжди тільки радує. Хороших прогнозів, високих статистик і стійкого інтересу до роботи!