Особливості підготовки економістів нової генерації

10:34, 08-11-2021

Кожна хвилина, витрачена на планування
буде потім економити велику кількість часу і грошей

Д. В. Брейтенбіхер

Формування конкурентоздатної економіки, структурні й цифрові перетворення неминуче відображаються й на структурі ринку праці, особливо на вимогах до професійної підготовки фахівців.

Метою кафедри економіки Державного університету є забезпечити набуття студентами великої бази теоретичних знань у галузі економіки, вміння постійно вчитися і засвоювати нові знання, самовдосконалюватись. Широкий економічний світогляд сприятиме професійному зростанню, дозволятиме оперативно адаптуватися до потреб компаній-роботодавців.

Робота економіста пов’язана з постійним вирішенням виробничих питань. Тому впровадження в навчальний процес на третьому курсі дисципліни «Планування діяльності підприємства" є дуже актуальним. Високопрофесійний економіст повинен швидко аналізувати конкретні економічні ситуації та обґрунтовувати найкращий варіант розвитку підприємства в динамічних умовах.  Планування – це не тільки набір намірів. Для успіху підприємства плани повинні відразу переростати у конкретні дії. Для розуміння особливостей сучасного планування заняття проводяться з використанням статистичної і бухгалтерської звітності провідних телекомунікаційних підприємств України. Це викликає додаткову зацікавленість студентів і пояснює принципи планування на конкретних підприємствах.

Для того, щоб майбутні економісти навчились планувати у реальних умовах при навчанні застосовується кейс-метод. Він характеризувався самостійною роботою студентів з конструювання кейсів з певного блоку. Відтак, самі студенти, спираючись на знання сутності планово-аналітичної діяльності та кейс-технології, створюють власні міні-кейси практичного характеру (за матеріалами конкретних телекомунікаційних підприємств), презентують та захищають їх.

Отже, навчаючись за інноваційним змістом наші студенти вже переконались, що основа успіху – це кропітка робота, рішучість, гарне планування та наполегливість.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "051 Економіка" кафедри Економіки та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.