А чи знаєте ви, що сталося 9 квітня 28 років тому...?

16:40, 09-04-2017

А сталося ось що, американець Дуглас Енгельбарт отримав премію за винахід комп'ютерної миші. Він був автором ідеї та розробником концепції знайомої всім комп'ютерної миші.

Він був дуже цікавим диваком з купою ідей. Створена ним в 1963 році дослідницька лабораторія працювала відразу над декількома проектами в області комп'ютерних технологій, і відразу в інтересах кількох компаній. Але було одне АЛЕ... Він був зв'язаний по руках і ногах умовами контрактів, де його «творчість» мала строго обумовлюватися... І, одного разу, йому це набридло...

І в 1986 році Енгельбарт назавжди залишив корпоративний бізнес, разом з дочкою заснувавши свою власну компанію Bootstrap Institute.

Там він міг просувати свої думки, філософію і ідеї в маси, або займатися дослідженнями цікавих йому речей.

За винахід ж комп'ютерної миші 9 квітня 1989 року Енгельбарт отримав премію в $ 10 тисяч, і весь гонорар він вніс в якості першого внеску за скромний заміський будиночок.

Ще через 9 років, в 1997 році, внесок Дугласа Енгельбарта в розвиток комп'ютерних технологій оцінили вище: його нагородили премією Лемельсона (500 тисяч доларів) за видатний внесок в комп'ютерні технології, а трохи пізніше - престижною нагородою Тюрінга.