Змії проти вітряків. Хто крутіший?..

15:46, 20-10-2017

Дослідницька група королівського університету науки і технологій імені короля Абдалли запропонувала новий спосіб видобутку вітряної електроенергії. Для цього інженери запропонували розташовувати турбіни не біля поверхні Землі, а у повітрі, закріплюючи їх на якійсь подобі повітряних зміїв.

Досліджуючи ефективність вітряних турбін під керівництвом Георгія Стенчіковим, інженери університету прийшли до висновку, що повітряні потоки у поверхні Землі вкрай нестійкі, і з цим нічого не поробиш. Проте, вивчивши отриману від NASA інформацію про силу вітру на різній висоті, вони змогли розрахувати найбільш вдалі точки і висоту для закріплення аеротурбін нового типу і приступили до випробувань.

Сильні вітри, які постійно дмуть на великій висоті, можуть допомогти вирішити проблему енергоефективності повітряних турбін, тому інженери прийшли до висновку, що повітряні змії-турбіни, що з'єднані з землею кабелями, стануть відмінною заміною традиційним вітрякам.