Deep Green - підводний робот-метелик

15:55, 20-10-2017

Розробка альтернативних джерел отримання енергії останнім часом все сильніше набирає обертів. І компанія зі Швеції під назвою Minesto недавно вступила в цю гонку, отримавши дозвіл на спорудження поблизу одного з островів Уельсу підводної ферми Deep Green. Ферма буде побудована на базі енергетичних установок потужністю 10 мегават, а самі генератори чимось нагадують метеликів, «літаючих» в воді.

Генератор енергії нового типу буде розгорнуто в 6,5 кілометрах від острова Англсі у відкритому морі. Перший зразок для тестів буде представляти із себе підводний платформу, розміщену на глибину близько 100 метрів, швартового буя для утримання троса платформи і, власне, робота-метелика. Робот буде плавати навколо платформи для того, щоб генератор завжди знаходився всередині постійної підводної течії зі швидкістю від 1,5 до 2 метрів у секунду. Такі умови, згідно з розрахунками, забезпечать максимальну ефективність вироблення енергії.

Крім того, незалежна компанія Xodus Group провела оцінку можливого впливу установок Deep Green на навколишнє середовище і життя морських мешканців. Було проаналізовано вплив установки на рибальство, травмонебезпеку для риб та інших мешканців моря, на морську навігацію і вплив на течию. Якщо вірити висновку експертів, вплив Deep Green не заподіє шкоди живим організмам і навколишньому середовищу, а згідно із заявою директора Minesto і куратора проекту Ильва Серквіст Хультгрен, - «Наш дослідний зразок стане найпершим кроком на шляху розвитку нової енергетичної технології. У разі успішних випробувань і отримання доказів нешкідливості технології для навколишнього середовища, людство отримає в своє розпорядження ще один вид практично невичерпного джерела екологічно чистої енергії».