Енергоефективність сьогодні або колапс завтра

11:49, 27-12-2017

«Як задовольнити величезні енергетичні потреби людства в найближчі десятиріччя?» - ось одне з найважливіших питань нашого часу. До сих пір продовжуються дискусії в енергетичній сфері щодо технологій виробництва електроенергії в майбутньому та використання відновлюваних джерел енергії. Співробітниками кафедри, пропонується розглядати проблему дещо ширше, тим самим знаючи рішення проблеми є можливість покращити зміст навчання за спеціалізацією "Енергоефективні технології"

Підвищення енергоефективності та зміна структури виробництва електроенергії мають відбуватись паралельно. Згідно даних Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), частка відновлюваних джерел в загальній структурі енергопостачання до 2035 року зросте до 30%. Решта 70% мають покриватись за рахунок традиційних джерел енергії. Однак, їх ресурси обмежені, вартість лише зростатиме, а їх використання негативно впливає на клімат планети.

Лише радикальне покращення показників енергоефективності допоможе нам скоротити споживання енергії, зберегти ресурси, знизити вартість впровадження відновлюваних джерел енергії, зменшити обсяги викидів вуглекислого газу (CO₂), а також уповільнити зростання цін на електроенергію для населення і на промислові потреби. Тому підвищення енергоефективності відіграватиме ключову роль в переході до енергопостачання на основі відновлюваних джерел енергії. Нехтування питанням енергоефективності може згубно відобразитись на довкіллі, промисловості, споживачах побутової сфери та суспільстві загалом. Ціна невдачі висока, а у разі досягнення успіху відкриє чудові можливості, такі, як скорочення обсягу енергоспоживання принесе користь не лише суспільству та довкіллю, але і бізнесу.