Науково-педагогічний склад кафедри ЕЕТ запрошує відвідати Solar Ukraine 2019

11:28, 15-03-2019

Науково-педагогічний склад кафедри запрошує відвідати Solar Ukraine 2019 — міжнародна виставка, присвячена генерації та використанню сонячної енергії в Україні.

Чому Україна:

1. Географічне розташування України сприятливе для реалізації проектів генерації сонячної енергії. Україна має дуже хороші показники за рівнем сонячної радіації (інсоляції), для клімату характерна велика кількість сонячних днів. За ступенем інсоляції Україна значно перевершує, наприклад, Німеччину.

2. В Україні існує законодавча база, спрямована на залучення інвестицій в сонячну генерацію, гарантований державою «зелений тариф» діє до 2030 року. Ставка «зеленого тарифу» в Україні одна з найвищих в світі: 0,15 євро/1 кВт. Виплати за зеленим тарифом прив'язані чинним законодавством до курсу Євро, який визначається НБУ.

3. Україна приєдналася до Європейського Енергетичного Співтовариства та взяла на себе зобов'язання довести частку відновлюваних джерел енергії в енергобалансі країни до 11% до 2020 року відповідно до Директиви 2009/28/ЄС та прийнятим Національним планом дій по ВДЕ. Україна також приєдналася до IRENA, прийнявши відповідний закон.

4. За останні 5 років сонячна енергетика в Україні трансформувалася в одне з найбільших і стрімко зростаючих напрямків. У 2016 році введено 100 МВТ, в 2017 – 211 МВТ, у 2018 р. - очікується до 400 МВТ. Станом на 01.10.2017 року в Україні введено в експлуатацію 183 СЕС загальною потужністю 698 МВт.

5. Капіталізація українського ринку сонячної енергетики за підсумками 2016 р. перевищила 1,4 млрд. дол. США.

6. В Україні діє державна програма підтримки проектів ВДЕ, що передбачає повернення до 35% суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів. Також діє програма кредитування проектів відновлюваної енергетики з боку ЄБРР (30% від загальної кількості на суму 300 млн. Євро).

Якщо Вас зацікавила дана новина, звертайтесь за детальною інформацією на кафедру Енергоефективних технологій до Іваніченка.Є.В. До зустрічі на виставці SOLAR Ukraine 2019!