«Карти, гроші, системний аналіз…» і багато іншого в рамках гуртка «Проектний практикум системного аналітика»

11:33, 22-02-2020

Якщо спитати звичайну людину, чим саме займається системний аналітик, то в багатьох випадках можна почути щось невиразне, на кшталт «ну, щось аналізує… певно, за якоюсь системою…». Для студентів спеціальності Системний аналіз інших навчальних закладів України робота системного аналітика дуже часто представляється як сухі математичні розрахунки: формули, графіки, таблиці тощо. Але в Державному університеті телекомунікацій інший підхід до навчання.

Оживити всю цю «суху математику», пов’язати її з життям – це одна із задач постійно діючого наукового гуртка «Проектний практикум системного аналітика», перше засідання якого в поточному навчальному році відбулося 19 лютого. Керівники гуртка – завідувач кафедри системного аналізу Золотухіна Оксана Анатоліївна та доцент кафедри системного аналізу Шатохіна Наталія Костянтинівна.

До гуртка в цьому році залучилися студенти 3-го курсу спеціальності Системний аналіз. Спочатку було проведено засідання в форматі прямого мозкового штурму, темою якого було обрано проблему накопичення сміття в містах. Студенти повинні були згенерувати ідеї, як за допомогою ІТ-технологій зменшити негативні наслідки цієї проблеми та підвищити культуру поведінки людей. Протягом години було сформовано більше 100 різноманітних ідей. Цінність ідей обговорювалася колективно із застосуванням техніки «Покер планування», яка показала студентам, що звичайні гральні карти можна використовувати не тільки для розваги, але й в серйозних цілях. Обговорення пропозицій було дуже активним та під час дискусії сформувалися концепти ще для декількох проектів із суміжних галузей. Проблематика настільки захопила студентів, що вони з власної ініціативи продовжили аналізувати ідеї та способи їх реалізації після закінчення гуртка в групі в Telegram!

Чекаємо студентів на наступних засіданнях!

Ми підготували для вас ще багато чого цікавого та корисного!

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.