Дистанційний захист переддипломної практики на кафедрі Системного аналізу

09:20, 13-05-2020

Під час карантину питання впровадження дистанційних форм навчання стають не просто красивим гаслом, а нагальною потребою.

12 травня 2020 року із використанням засобів електронного спілкування (конференція Zoom) проведено захист результатів переддипломної практики бакалаврів групи САД-41. Захист проводився комісією у складі завідувача кафедри Золотухіної О.А., доцента кафедри Ярцева В.П., доцента кафедри Самощенка О.В., старшого викладача кафедри Котомчака О.Ю. та старшого викладача кафедри Штіммерман А.М.

Перед проведенням дистанційного захисту зі студентами попередньо були проведені загальні збори в форматі онлайн-конференції Zoom. Під час зборів студентам роз’яснили формат проведення захисту, відповіли на питання, пов’язані зі структурою доповіді та технічними моментами дистанційного захисту.

Для допуску до захисту кожен студент попередньо підготував та завантажив у дистанційну систему Moodle звіт з практики та електронний щоденник, розроблений на кафедрі спеціально для дистанційного формату. Для доповіді студенти підготували презентації, в яких вони продемонстрували результати практики. Після кожної доповіді відбулося її обговорення, на якому члени комісії мали можливість задати питання та висловити зауваження та пропозиції стосовно представленої роботи, а також рекомендації щодо подальшого впровадження результатів переддипломної практики в майбутніх дипломних роботах.

До цього моменту студенти та викладачі вже мали досвід дистанційного проведення заліків та екзаменів під час сесії в квітні 2020 року, але переддипломна практика захищається в такому форматі вперше, і враження в цілому дуже позитивні:

Самощенко О.В., член комісії. «Незважаючи на складнощі, що є наслідками карантину, студенти спеціальності Системний аналіз показали гарні результати своєї праці та вміло відповідали на запитання викладачів. Отриманий досвід беззаперечно є важливим для подальшої успішної роботи над завданням дипломування.»

Котомчак О.Ю, член комісії. «Альтернативний метод, який використовується в період карантину, показав свій високий рівень ефективності. Перевага - можуть брати участь абсолютно всі запрошені, навіть ті хто перебуває на значній відстані, наприклад за кордоном. Головна вимога - доступ до сучасної мережі Інтернет. Обмеження методу із використанням Zoom - додаткові тимчасові витрати на перемикання конференцій, перемикання користувачів, а також додаткове навантаження на зір, через необхідність тривалий час стежити за монітором.»

Штіммерман А.М., член комісії. «Сподобалося, що студенти проявили зацікавленість і були присутні на захисті один одного.»

Грищенко Максим, студент. «В цілому все пройшло нормально, навіть не дивлячись на несподіваний обрив зв’язку під час моєї презентації. Всі зауваження під час обговорення по справі.»

Горна Тетяна, студентка. «Страшно і хвилююче, особисто для мене краще захищатися наживо)) А так, Zoom відмінно працює, прекрасна альтернатива в складній ситуації в країні, прекрасний вихід, спасибі за допомогу і критику від викладачів, будемо виправлятися)»

Це була перша спроба, і ми можемо впевнено сказати, що вона була вдалою!
Тож, кафедра Системного аналізу готова прийняти будь які виклики!

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.