Практична складова – основа для підготовки конкурентоспроможного фахівця з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

10:02, 02-05-2020

Біржі посідають особливе місце в інфраструктурі сучасної ринкової економіки. Біржовий ринок України, одержавши належне економічне середовище, розпочав вирішувати проблеми формування ринкових цін на основі попиту і пропозиції. У березні 2009 року почала роботу Українська біржа, що дала можливість українцям самостійно працювати на вітчизняному фондовому ринку за допомогою інтернет-трейдингу.

На сьогоднішній день цей напрямок стає все більш популярним, кожен день на біржі реєструються нові клієнти, які можуть здійснювати операції як з акціями, так і з ф’ючерсними контрактами. Однак, варто пам’ятати, що біржова торгівля пов’язана з певними ризиками. Про те, що варто знати студентам, які навчаються на спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», перш, ніж з головою зануритися в трейдинг, визначає вивчення дисципліни «Практикум трейдера та торговельного брокера».

Згідно розробленого ректором д.т.н., професором Толубко В.Б. інноваційного змісту навчання більша половина занять проводиться практично. Відмінною рисою навчання в Державному університеті телекомунікацій, порівняно з іншими закладами вищої освіти, є саме 100% проведення практичних занять при вивченні дисципліни «Практикум трейдера та торговельного брокера», що сприяє:

• підготовці висококваліфікованого спеціаліста, здатного отримати конкурентні переваги на ринку праці;
  • підготовці фахівця, який знає не лише теорію, а вміє на практиці розв’язати завдання будь-якої складності;
  • адаптації студента до реальних умов праці на біржі та можливості пошуку шляхів для вирішення складних ризикових торговельних ситуацій на біржі;
  • можливості студента стати трейдером та брокером й опонувати повноцінно функції, які вони виконують;
  • можливості здійснення фундаментального аналізу та його використання у сфері активного трейдингу.

Підтвердженням правильного підходу до викладання дисципліни «Практикум трейдера та торговельного брокера» є результати студентів під час залікового контролю. Так, 30.06.2020 року студенти групи ПТБ-41 у дистанційній формі за допомогою системи Moodl здавали залік з дисципліни «Практикум трейдера та торговельного брокера». На залік були винесені тестові завдання, які містили реальні практичні ситуації, які повинен виконувати на своєму робочому місці трейдер та торговельний брокер. Студент мав проаналізувати ситуацію та обрати правильну відповідь.

Варто відмітити, що залікові питання були схожими на тест при проходженні співбесіди при працевлаштуванні на біржу. Це дало можливість, з одного боку, щоб студенти на деякий час відчути себе трейдерами та брокерами, а з іншого – зрозуміли, яким чином варто готуватися та проходити співбесіди на вакантні посади біржових структур.

Отже, шановні студенти, навчаючись, потрібно завжди пам’ятайте слова Георга Крістофа Ліхтенберга:

«Вивчай все не з марнославства, а задля практичної користі».

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.