Сертифікація студентів – важлива складова навчального процесу кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

12:08, 07-05-2020

Для успішної роботи з обраної спеціальності сучасний молодий фахівець поряд із глибокими теоретичними знаннями повинен мати необхідні уміння і навички для ефективного їх застосування на практиці. В Державному університеті телекомунікацій це досягається шляхом практичної підготовки студентів у процесі навчання, від якості якої залежить конкурентоспроможність випускників нашого ЗВО на ринку праці.

На сьогоднішній день конкурентоспроможність фахівця залежить від багатьох факторів, основним із яких є рівень підготовки випускника та його готовність до роботи за обраним фахом. Порівняно із іншими закладами вищої освіти студенти, які навчаються у Державному університеті телекомунікацій, мають можливість отримувати сертифікати від компаній-партнерів кафедр, кількість яких щорічно збільшується. Стійка позитивна динаміка збільшення  чисельності студентів, які отримали сертифікати про проходження стажування у підприємствах-партнерах кафедр університету за період 2013-2019 років свідчить про високу підготовку спеціалістів у Державному університеті телекомунікацій.

Діяльність Державного університету телекомунікацій в напрямі підготовки висококваліфікованих фахівців, на відміну від інших ЗВО, передбачає тісну співпрацю науково-навчальних інститутів, кафедр, науково-навчальних центрів з підприємствами й організаціями – основними базами для проходження стажування.

Так, у Державному університеті телекомунікацій для студентів другого курсу кафедрою Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності по закінченню вивчення дисципліни «Організація підприємницької діяльності» студенти отримують сертифікати «Використання прикладного рішення 1С: Підприємство: «Бухгалтерія 8 для України» в навчальному центрі ТОВ «ПРОКОМ» та оволодівають базовими принципами та особливостями використання прикладного рішення 1С: Підприємство: «Бухгалтерія 8 для України», що дає їм можливість підвищити рівень своїх професійних знань та умінь.

По закінченню вивчення дисципліни «Автоматизоване робоче місце підприємства» студенти отримують сертифікати M.E.Doc від компанії-партнера кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ТОВ «М.Е.ДОК».

Вивчення дисципліни «Практикум комерсанта» передбачає, що студент має опанувати прикладне рішення «BAS ERP» та отримати сертифікат для того, щоб мати практичні навички використання ERP-систем в управлінні підприємством, управління торговельною діяльністю, а також контурів прикладного програмного рішення для вирішення різних завдань управління в процесі провадження підприємницької діяльності.

Концептуальний підхід Державного університету телекомунікацій щодо практичного стажування студентів передбачає тісний зв’язок усіх видів сертифікованих практичних курсів з лабораторними і практичними заняттями, уніфікацію технічного, програмного і методичного забезпечення сертифікованої курсів  в залежності від форм підготовки фахівців.

Університетом розроблено механізм організації проходження сертифікованого стажування, основними структурно-організаційними елементами якого є:

• підготовчий етап пошуку та добору баз стажування за відповідними професійними напрямами;
  • розробка та затвердження комплексу програмно-методичного забезпечення проходження стажування;
  • здійснення керівництвом університету методичного моніторингу та контролю успішності проходження стажування студентами  починаючи з першого року навчання в університеті.

Варто зазначити, що стажування студенти проходять на підприємствах і організаціях, що мають у своєму складі відповідні спеціалізовані підрозділи або групи спеціалістів, укомплектовані висококваліфікованими фахівцями галузі, які можуть забезпечити відповідні умови і кваліфіковане керівництво. В цьому аспекті, працівники кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності намагаються максимально адаптувати вивчення дисциплін до практичної складової підготовки за освітньою програмою ««Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Таким чином, основними завданнями керівництва університету та кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності зокрема, є закріплення теоретичних знань у студентів у вигляді практичних апробацій результатів навчання, набуття практичних компетенцій у відповідній галузевій спрямованості ЗВО, а також навичок самостійної діяльності в напрямку своєї майбутньої професії. В результаті успішного  проходження стажування, студентами  поглиблюються і закріплюються теоретичні знання з певних дисциплін навчального плану кафедри, студенти знайомляться з новітніми методами організації і технології галузей діяльності по обраній спеціальності, здобувають практичні уміння на базі отриманих теоретичних знань. Адже, наявність у сучасного молодого фахівця високих професійні навичок та умінь – гарантія отримання першого високооплачуваного робочого місця у відповідності до вимог сучасного ринку праці, а також важлива умова  прийняття самостійних рішень під час роботи в реальних ринкових умовах.