XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Професія - інженер зв'язку

09:51, 15-12-2017

У наше століття новітніх технологій, коли Цифрове телебачення, Інтернет і мобільний зв'язок витіснили старі добрі радіо і стаціонарний телефон, без яких не могли уявити своє життя наші бабусі і дідусі, професія «зв'язківець» стала однією з найбільш затребуваних. Можемо з повною впевненістю сказати, що хлопці та дівчата котрі обрали цю професію, ніколи не шкодують про свій вибір.

Багато людей думають, що зв'язківець - це комутатор на телефоні, монтер, що сидить на стовпі або кабельник, що прокладає лінію зв'язку під землею. Однак ті часи, коли молода дівчина з'єднувала закоханих через комутатор, пройшли. Сьогодні, щоб стати хорошим зв'язківцем необхідно не тільки вміти прокладати телефонний і оптоволоконний кабель, але і знати основи проектування і установки систем телебачення та мережі Інтернет, телефонізації, охоронних систем, відеоспостереження, а також тонкощі роботи з абонентами і споживачами телекоммунікацій. Сьогодні всі галузі зв'язку розвиваються швидкими темпами і для роботи в них потрібні енергійні та цілеспрямовані люди.

Щодня ми вмикаємо ютуб, спілкуємося по телефону, завантажуємо браузер, щоб зайти на потрібний сайт, і не замислюємося про те, завдяки людям якої професії ми маємо можливість спілкування та отримання потрібної інформації. Неспроста систему телекомунікаційного зв'язку порівнюють з нервовою системою людини, вона немов мозок, який здійснює зв'язок з кожною частиною тіла за допомогою подачі команд. Як наше тіло не може функціонувати без сигналів, які передаються мозком, так і сучасна людина вже не може прожити без інформації і знань, одержуваних через Інтернет, телевізор, телефонний та мобільний зв'язок.

На сьогоднішній день телекомунікації та зв'язок є однією з найбільш розвинутих і прибуткових галузей, тому на ринку праці завжди є попит на інженерів зв'язку. Щоб влаштуватися на роботу за цією спеціальністю необхідно мати вищу освіту за спеціальністю: "Телекомунікації та радіотехніка". Найчастіше студенти, що поступили в технічний ВНЗ і отримують освіту за цією спеціальністю, не уявляють собі, де і як вони будуть працювати після отримання диплома.

Дійсно, інженер зв'язку - поняття широке, всередині нього існує багато спеціалізацій. Особливо їх стало багато в останні роки, в зв'язку з швидкими темпами зростання і розвитку бездротових технологій. Але в цілому інженер зв'язку - це фахівець, який займається установкою, налаштуванням і обслуговуванням устаткування зв'язку: Інтернет-ліній, автоматичних телефонних станцій (АТС), телевізійних і стільникових веж. Тому відразу після закінчення ВНЗ займатися тільки офісною роботою, як багато хто уявляє про цю професію, зв'язківцям вдається рідко. Спочатку їх діяльність полягає в здійсненні прокладки кабельного обладнання, підключенні станцій і усунення неполадок мережі.

Є, звичайно, фахівці, що працюють в компаніях телефонного, стільникового і супутникового зв'язку, провайдерів Інтернету та телебачення, інженерами комутаторами, але основна частина молодих людей, що отримали спеціальність "телекомунікації та радіотехніка" налаштовують обладнання, встановлюють певні параметри пристрою таким чином, щоб воно забезпечувало якісний зв'язок. Коли трапляються якісь збої або коли абоненти зв'язку висловлюють певні зауваження щодо якості обслуговування оператора, використовуючи програми, інженер зв'язку збирає дані про причини неполадок, аналізує їх і усуває, виїжджаючи на місце збою. Йому доводиться працювати не тільки з монітором і клавіатурою, але і підключати кабелі та проводи для передачі даних для відновлення з'єднань. Щоб стати незамінним фахівцем, необхідно добре знати не тільки технологію підведення і установки необхідного обладнання, а й принцип його роботи.

Серед інженерів існує вираз: "Зв'язківець народжується з АТС і вмирає разом з нею". І справді, один раз влаштувавшись на роботу в якусь компанію, інженер-зв'язківець рідко шукає іншу. Справа в тому, що працюючи з певними видами обладнання, він через кілька років знає вже про нього все: як підключити, як налаштувати, які недоліки у нього є і як можна їх усунути. Іншими словами він стає експертом в своїй області. Через відсутність плинності, шанс стати керівником відділу або департаменту зв'язку є, але він не такий великий, як наприклад, у інженера маркетингу. Тому кар'єрний ріст інженера зв'язківця в багатьох випадках виявляється в підвищенні зарплати, а не посади. Хоча в деяких компаніях існує посада головного інженера і експерта по зв'язку, на які переводять провідних і старших інженерів з досвідом роботи.

Сфера роботи інженера зв'язківця з кожним днем ​​стає все ширше. З'являються нові види зв'язку, комп'ютерного забезпечення і апаратури мобільних пристроїв. Уже в недалекому майбутньому можна буде поспілкуватися по високоякісному відеозв'язку формату 4к з людиною, яка живе в іншому місті або за кордоном. Зарплата інженера зв'язківця залежить від напрацьованих годин і знань в конкретній області. У зв'язківців ненормований робочий день, їх можуть викликати на роботу вночі, у вихідні та святкові дні. За умови знань англійської мови можна влаштуватися на роботу в компанію-вендор, де виробляють обладнання систем зв'язку та телекомунікацій. Зарплати у них вищі, а працювати понаднормово там доводиться рідко.

Тому ми нагадаємо, що в Навчально-науковому інституті телекомунікацій та інформатизації студентам, які навчаються за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка», реально створені максимально сприятливі умови для обрання навчальних дисциплін за їх власним вибором. Це означає, що право на вільний вибір студентами навчальних дисциплін передбачене Болонською декларацією та Законом України «Про вищу освіту». Метою вільного вибору дисциплін є забезпечення якісної студенто-орієнтованої підготовки, яка в майбутньому дозволить випускникам успішно працевлаштуватись.

Тому, навчальними планами підготовки фахівців спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» передбачена можливість обирати навчальні дисципліни циклу курсової підготовки за власним розсудом починаючи з другого курсу.

Причому кожна з відповідних дисциплін містить навчальний курс відомого світового вендера телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення, по завершенню якого можливе отримання міжнародного сертифіката у власному авторизованому центрі PEARSON VUE.

Таким чином, кожного семестру обираючи ту або іншу навчальну дисципліну ви зможете отримувати один з сертифікатів:

По-перше, визначитися з діяльністю, якою Ви плануєте займатися після випуску.

Потім, ознайомитися з вимогами потенційних роботодавців до претендентів на відповідні посади (саме там найчастіше можна дізнатися яке обладнання використовується компанією).

І вже після цього, обрати – вивчення якої навчальної дисципліни дозволить Вам отримати відповідний сертифікат міжнародної промислової сертифікації.

Оскільки до завершення семестру залишається не так багато часу, ми вже зараз нагадуємо, що починати обирати вивчення навчальних дисциплін наступного семестру потрібно вже зараз!!!

Ми створили умови... Як ними скористатися для реалізації Вашого потенціалу – вирішувати ЛИШЕ ВАМ!!!

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Телекомунікаційних систем та мереж та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.
Читайте також

Про кафедру

Кафедра Телекомунікаційних систем та мереж

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Переглядів: 19 223