Абітурієнту до уваги: телекомунікації – одна з топ-складових сучасності

11:27, 17-12-2018

На цей раз, редакція кафедри Телекомунікаційних систем та мереж приведе деякі факти, що демонструють незаперечну перевагу вибору напрямку Телекомунікацій як свою майбутню професію.

Інтернет - це дійсно важливо, тому що підключення до нього не є самоціллю. Якщо підключити всі країни, що розвиваються, то можна створити понад 100 мільйонів робочих місць, - сказав засновник і генеральний директор Facebook, Марк Цукерберг 25 лютого 2014 року, відкриваючи Всесвітній мобільний конгрес Асоціації операторів GSM-зв'язку.

Кількість користувачів інтернету в світі складає 4 мільярди чоловік (все населення планети 7,6 млрд). Зростання за рік - 7%. Крім цього, згідно з звіту "Global Digital 2018":

• Мобільні технології інтернет-доступу використовують 3,722 мільярда чол.
  • Кількість користувачів соціальних мереж в 2018 році становить 3,196 мільярда чол., що на 13% більше, ніж в минулому році. Причому 90% користувачів отримують доступ за допомогою мобільних пристроїв.
  • Майже 1 мільйон осіб вперше почали використовувати соцмережі щодня за останній рік.
  • Все більше осіб старшого віку приєднується до соціальних мереж. Тільки на Facebook число користувачів у віці 65 років і старше збільшилася майже на 20% за останній рік.
  • Кількість підлітків у віці від 13 до 17 років, які використовують Facebook, також збільшилася, але тільки на 5% з січня 2017 року.
  • Середній користувач проводить в інтернеті близько 6 годин щодня. У лідерах - жителі Таїланду, які проводять в мережі 9 годин і 38 хвилин.
  • Найбільша кількість часу в соціальних мережах, вже третій рік поспіль, проводять філіппінці - в середньому близько 4 годин на день.
  • Загальносвітові витрати на електронну комерцію в 2017 році досягли майже $ 1,5 трлн., причому тільки на споживчі товари. Якщо додати витрати на інші категорії, такі як онлайн - покупка квитків, турів, цифровий контент і мобільні додатки, то загальна світова ціна електронної торгівлі буде ближче до $ 2 трлн.
  • Жителі Великобританії частіше за всіх роблять інтернет - покупки, щорічні витрати перевищують $ 2000 на одного користувача.

Нові технології впливають не тільки на ріст використання інтернету, але і поведінку абонентів в мережі: вони стали більше дивитися відео і слухати музику через інтернет. Про це йдеться в повідомленні Київстар.

Через розвиток технології LTE обсяги використання дата трафіку в розрахунку на одного абонента збільшився в три рази, в порівнянні з 2017, і в шість разів за два роки. Такі дані отримані за результатами 3 кварталу 2018, коли Київстар запустив послуги 4G на частотах 1800 МГц.

Як виявилося, 52% трафіку в мережі 4G генерують послуги аудіо- та відео стрімінгу. Доступ до соціальних мереж також користується попитом - це 15% трафіку. А ось пошук в інтернеті в загальній структурі трафіку в мережі 4G займає 12%, тоді як в 2G він становить більше 23%. Інтернет-месенджери генерують 3% трафіку, як в 2G, так і 4G мережах.

Більше половини трафіку в мережах 4G Київстар - онлайн-музика і відео.

А ось пошук в інтернеті в загальній структурі трафіку в мережі 4G займає всього 12%.

"Що цікаво, що в телеком-мережах різних країн світу трафік відео та аудіо досягає 70%. Отже, Україна розвивається відповідно до світових трендів", - уточнюють в Київстарі.

Швидкість передачі даних в мережах 4G дозволяє використовувати цей стандарт в якості альтернативи фіксованого інтернету, особливо - в селах. Так, в жовтні 2018 у сільській місцевості в мережі 4G абоненти використовували в середньому по 4,2 ГБ, а в мегаполісах - 6,12ГБ.

Як свідчать результати соціологічного дослідження, 30% активних користувачів інтернету живуть в селах. Це на 10% більше, ніж користувачів в невеликих містах.

Ця інформація є в дослідженні, опублікованому дослідницьким агентством Factum group.

Так, в містах населенням до 100 тисяч проживають 21% активних користувачів інтернету. Найбільший відсоток користувачів проживають у великих містах (з населенням понад 100 тисяч).

Що стосується віку, то картина прогнозована - найактивнішими користувачами є люди, яким 25-34 роки - 28% від усіх активних користувачів. Ще чверть - люди 35-44 років.

Дивіться також: Як скоро в Україні з’явиться 5G?

Відмітимо, що зважаючи на стрімкий розвиток технологій телекомунікаційних систем зв’язку, актуальність підготовки і підвищення кваліфікації спеціалістів-зв’язківців, яким необхідно опанувати як нові методи проектування телекомунікаційних мереж покоління 4G/5G, так і їх обслуговування, невпинно зростає.

Враховуючи реалізацію концептуально нової освітньої моделі в нашому Університеті, наші випускники отримають суттєві конкурентні переваги та необхідні компетенції для працевлаштування в українських та світових компаніях, що активно досліджують, впроваджують та експлуатують телекомунікаційні мережі четвертого та п’ятого поколінь!

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Телекомунікаційних систем та мереж та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.