Звернення завідувача кафедри ТСМ до студентів та майбутніх абітурієнтів спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка»

08:39, 27-09-2019

Шановні абітурієнти! Шановні батьки!

Досвід вступних кампаній минулих років свідчить, що абітурієнти ВНЗ не повністю усвідомлюють специфіку професійної діяльності за обраною для вступу спеціальністю.

Тому, не звертаючи уваги на те, що лише за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка» вони будуть отримувати комплексні знання і навички щодо І ПРОГРАМУВАННЯ, І проектування та практичного розгортання сучасних КОМПʼЮТЕРНИХ МЕРЕЖ, І КІБЕРНЕТИЧНОГО ЗАХИСТУ систем та інформації в мережах, популярні зараз вирази («кібербезпека», «інформаційні технології», «програмування», «компʼютерні науки») привертають більше уваги та змушують робити не зовсім обґрунтований вибір спеціальності для вступу.

Але незначна кількість місць державного замовлення на відповідних спеціальностях призводить до того, що інколи за таку помилку доводиться ще і платити, навчаючись за контрактом.

Тому зверніть, будь ласка, увагу випускників, які остаточно не розібралися з нюансами свого майбутнього працевлаштування,  що якщо обрана ними для вступу спеціальність у певному ВНЗ має менше 40-50 бюджетних місць, то 2-м пріоритетом доцільно позначити споріднену спеціальність, за якою кількість місць державного замовлення максимальна.

Таким чином, маючи в Державному університеті телекомунікацій 124 місця державного замовлення для навчання за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка», ми вже декілька років приймаємо на бюджет тих, хто не пройшов за 1-м пріоритетом на спеціальності з більш гучною назвою.

І, повірте, після першого року навчання вони вже не бажають переводитися ані на «кіберзахист», ані на «інженерію програмного забезпечення», ані на «робототехніку». J

Вони просто бачать, що фахівців спеціальності «Компʼютерні науки» навчають ЛИШЕ на телекомунікаційному обладнанні Нewlettackard, фахівців спеціальності «Компʼютерна інженерія» - ЛИШЕ на обладнанні Cisco, а фахівці спеціальності 172 «Телекомунікації та традіотехніка» - на 2-му курсі вивчають Нewlettackard та навчаються програмуванню, на 3-му курсі працюють на обладнанні Cisco та отримують міжнародний сертифікат з кібербезпеки CCNA Security, а на 4-му курсі отримують практичні навички побудови локальних компʼютерних та конвергентних мереж на обладнанні JUNIPER.

Шановні абітурієнти та їх батьки, зверніть, будь ласка, увагу на ці нюанси, щоб «не наступати на вміло розкладені дорослими фахівцями граблі».

З повагою,

Завідувач кафедри телекомунікаційних систем та мереж

Державного університету телекомунікацій

Заїка Віктор Федорович

P.S. Якщо виникають будь-які питання, завжди готовий відповісти (066-102-80-04).

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Телекомунікаційних систем та мереж та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.