Підготовка бакалаврської дипломної роботи студентів спеціалізації «Управління інформаційною безпекою» на кафедрі УІКБ набирає обертів

15:29, 20-04-2018

У рамках роботи студентського наукового гуртка (керівник – Мужанова Т.М.) для студентів групи УБД-41 проведено презентацію вимог до написання бакалаврських дипломних робіт.

Студентів ознайомлено із сутністю і специфікою бакалаврської дипломної роботи як самостійної науково-дослідницької кваліфікаційної роботи студента, що є підсумком його теоретичної та практичної підготовки і формою контролю набутих у процесі навчання інтегрованих знань, умінь та навичок, які необхідні для виконання майбутніх професійних обов’язків.

Під час зустрічі роз’яснено зміст основних етапів підготовки дипломної роботи, визначено їх попередні терміни, висвітлено структуру бакалаврської роботи та вимоги до її оформлення.

На запитання студентів відповіли викладачі кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою к.е.н., доцент Мордас І.В., к.держ.упр. Мужанова Т.М., к.в.н., доцент Якименко Ю.М.

Високий рівень присутності та активний діалог засвідчили значний інтерес до зазначеної тематики і дають підстави говорити про готовність студентів вчасно і якісно підготувати бакалаврську дипломну роботу і отримати кваліфікацію «фахівець з організації інформаційної безпеки».

Довідка

Бакалаврська дипломна робота (БДР) — є кваліфікаційною роботою студента, це самостійна науково-дослідницька кваліфікаційна робота, що синтезує підсумок теоретичної та практичної підготовки у рамках нормативної і варіативної складових освітньо-професійних програм підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня (ОКР) «бакалавр» за спеціальністю,  і є формою контролю набутих студентом у процесі навчання інтегрованих знань, умінь та навичок, які необхідні для виконання професійних обов'язків, передбачених освітньо-кваліфікаційними характеристиками (ОКХ).

Підготовка і захист бакалаврських дипломних робіт органічно доповнюють зміст навчання студентів, забезпечують поглиблення та розширення (в галузі певної проблеми) теоретичних знань, практичних умінь, удосконалення навиків самостійної роботи, творчої діяльності і наукових досліджень.

Завдання написання бакалаврської дипломної роботи:

• систематизація і поглиблення теоретичних знань у контексті вирішення певних практичних завдань;
  • формулювання конкретної прикладної проблеми, що не знайшла достатнього висвітлення у науковій літературі та не вирішена на практиці;
  • самостійне обґрунтування шляхів і засобів вирішення зазначеної проблеми;
  • встановлення внутрішніх і зовнішніх зв'язків між явищами та процесами, які є суттєвими для вирішення конкретного практичного завдання;
  • оволодіння сучасними методами досліджень і комп'ютерної техніки;
  • навчитися виробляти власну точку зору з актуальних економічних проблем;
  • формування рекомендацій, пропозицій і висновків за результатами проведеного дослідження.

Метою написання дипломної роботи є визначення рівня підготовки студента згідно з вимогами стандартів освіти України і безпосередньо рівень підготовки з кваліфікації.

Щоб дипломна робота відповідала встановленим нормам, студент повинен:

• використовувати закони та інші нормативні акти, які мають відношення до теми роботи,
  • використовувати і посилатися на українських і зарубіжних авторів,
  • зібрати дані за темою роботи, самостійно їх проаналізувати і використовувати в дипломній роботі
  • подати конкретні пропозиції або показати власну думку на рахунок теми дипломної роботи.

Вимоги до оформлення дипломної роботи

Дипломна робота повинна бути написана у відповідності з наступними вимогами:

• в ній повинна розглядатися проблема, яка на поточний момент не отримала достатньої розголосу і аналізу або ж розглядати відому проблематику за новим;
  • тема дипломної роботи повинна бути актуальною і містити елементи наукової роботи-дослідження;
  • дипломна робота повинна містити аргументи і факти, які хоча б побічно їх можуть підтвердити;
  • дипломна робота повинна мати чітке, логічна побудова і бути послідовною у викладі матеріалу;
  • завершення дипломної роботи має містити особисті висновки студента, обгрунтовані фактами, рекомендації по темі дипломної.
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.