Про підвищення кваліфікації доцентом кафедри УІКБ Якименко Ю.М. на курсах Університету менеджменту освіти НАПНУ

13:00, 11-03-2019

Згідно графіку в Державному університеті телекомунікацій та впровадження нової освітньої моделі на базі інноваційного змісту навчання щорічно проводиться підвищення кваліфікації своїх науково-педагогічних працівників. Так, доцент кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) Якименко Ю.М. був направлений в Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України (НАПНУ), де проведення занять сплановано в стаціонарному та дистанційному режимах біля шести місяців.

Куратором навчальної групи категорії «Науково-педагогічні працівники університетів, академій, інститутів» була призначена  – Ілляхова Марина Володимирівна, кандидат філософських наук,  доцент,  доцент кафедри філософії  і освіти дорослих Державного вищого навчального закладу "Університет менеджменту освіти" НАПНУ.

На цих курсах НАПНУ педагогічні працівники підвищують свою професійну діяльність завдяки:  ознайомленню із сучасними тенденціями науково-методичного менеджменту освітніх інновацій і дидактики вищої школи, сучасними технологіями інтерактивного навчання в професійній діяльності науково-педагогічних працівників і психологічними особливостями освіти дорослих, креативної компетентності науково-педагогічних працівників в умовах цифрового суспільства.

Основною формою вивчення навчальної теми є очне (лекція) навчання та  самостійна робота.

З 18.02.19р. до 22.02.19р. - перший етап курсів, були проведені заняття, серед яких можна особливо визначити:

• Кібертехнології як інновації в освіті.
  • Основи практичної роботи у віртуальному освітньому середовищі
  • Професійний розвиток педагога в умовах інноваційного освітнього середовища.
  • Застосування управлінських інноваційних технологій в освітньому процесі вищої школи.
  • Спецкурс за вибором: Розвиток креативності. Спецкурс спрямований напрактичне засвоєння креативних практик, що формують індивідуальні та соціально орієнтовані технології у розвитку креативної компетентності педагога та здійснюється шляхом виконання контрольно-діагностичних матеріалів, спрямованих на вдосконалення вмінь і навичок на практиці застосовувати набуті теоретичні знання.

З 25.02.19р. розпочавсяся другий, дистанційний етап курсів підвищення кваліфікації. На цьому етапі треба:

• підготувати тезаурус базових понять дистанційної освіти,
  • виконати випускну творчу роботу з відеопрезентацією.

У  вересні цього року відбудеться захист випускної роботи, який є обов’язковим елементом підсумкової атестації слухача по завершенні курсів підвищення кваліфікації. Оцінювання випускної роботи здійснюється за критеріями:

* обґрунтування актуальності теми;

* розкриття теми (відповідність змісту роботи поставленим меті та завданням, використання інноваційних методів дослідження проблеми: проектування, моделювання та ін., цілісність і завершеність структури випускної роботи);

* професійна та практична спрямованість роботи;

* упровадження результатів (теоретична цінність та прикладне значення отриманих результатів, наукова обґрунтованість висновків, рекомендацій і пропозицій, їх відповідність поставленим завданням)…

*****

Отримані під час навчання знання та навички буде впроваджено в навчальний процес на кафедрі. Ці знання є основою інтелектуального потенціалу суспільства. Це забезпечить підготовку конкурентоспроможних фахівців, які повною мірою відповідатимуть потребам сучасного ринку праці.

Вибірка навчально-методичних матеріалів (з курсів в НАПНУ)

Кібертехнології в освіті: кібербулінг, кіберуніверситет, кіберакмеологія
 Лекція Ляхоцька Л. Л.

Цифровий сторiтеллiнг