Підвищення професійної кваліфікації науково-педагогічних працівників кафедри УІКБ в УМО НАПНУ

10:16, 17-11-2019

Відповідно до наказу ректора Державного університету телекомунікацій № 454 від 10 жовтня 2019 року та з метою поглиблення, розширення й оновлення професійних знань, умінь та навичок доцент кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) к.держ.упр. Мужанова Т.М. пройшла третій етап курсів підвищення кваліфікації в Університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України (УМО НАПНУ) та отримала Свідоцтво про підвищення кваліфікації за категорією: "Науково-педагогічні працівники університетів, академій, інститутів".

Заключний етап курсів підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти (ЗВО) відбувся упродовж періоду з 21 по 25 жовтня 2019 року. У цей час викладачі ЗВО ознайомилися з розробками  науковців УМО й обговорили актуальні проблеми підготовки фахівців у системі вищої освіти України за такими напрямами:

• нормативно-правове забезпечення вищої освіти: краща закордонна та вітчизняна практика (Національна та Європейська рамки кваліфікацій: призначення, розроблення та впровадження; особливості законодавства у сфері інтелектуальної власності);
  • професійний розвиток педагогічних працівників в умовах неперервної освіти, в тому числі використання новітніх ІТ у віртуальному освітньому середовищі (форми Google для тестування та опитування в освітній діяльності педагога; системи управління навчанням з елементами гейміфікації, використання інтерактивних ігор у процесі викладання, наприклад гри «Світове кафе»);
  • застосування управлінських інноваційних технологій в освітньому процесі;
  • психолого-педагогічні проблеми освітнього процесу у ЗВО (психологічне забезпечення розвитку професіоналізму науково-педагогічних працівників вищої школи; формування навичок самодіагностики та самоаналізу, запобігання професійному вигоранню та забезпечення стресостійкості викладача тощо).

Заключний етап курсів підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти завершився захистом випускної роботи 25 жовтня 2019 року. Тема випускної роботи Мужанової Т.М. «Методика викладання професійної іноземної мови за напрямом «Управління інформаційною безпекою».

Основні результати роботи були представлені на ІV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Професійний розвиток фахівців у системі освіти дорослих: історія, теорія, технології», яка відбулася 16 жовтня 2019 року і будуть опубліковані у вигляді тез.

Отримані під час навчання знання та навички буде впроваджено в навчальний процес на кафедрі УІКБ, зокрема інтерактивні засоби та ігрові елементи будуть ширше застосовуватися у процесі вивчення дисциплін «Кращі практики організації інформаційної безпеки», «Інформаційна безпека держави».

Це буде сприяти, відповідно до діючої в університеті концептуально нової освітньої моделі «12 кроків до якісної освіти», підвищити якість підготовки майбутніх фахівців з управління інформаційною безпекою, знання і навички яких будуть формуватися з використанням новітних педагогічних підходів і відповідати потребам сучасного ринку праці.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.