Науково-педагогічна практика магістрантів випускного курсу на заняттях з іноземної мови професійного спрямування на кафедрі УІКБ

17:18, 18-10-2020

Відповідно до навчальної програми підготовки магістрів за спеціальністю 125 Кібербезпека спеціалізації «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» (УІКБ) науково-педагогічна практика є складовою частиною підготовки випускників магістратури до викладацької діяльності. Тому студенти магістратури останнього року підготовки проходять науково-педагогічну практику з відривом від навчання упродовж чотирьох тижнів.

Мета науково-педагогічної практики полягає у набутті студентами практичних навичок та досвіду викладацької роботи у вищих навчальних закладах, де зможуть працювати випускники після отримання освітньо-кваліфікаційного рівня магістра.

У ході науково-педагогічної практики студенти знайомляться з формами та методами викладання дисциплін, а також апробують їх на практиці, що є основою набуття студентами професійних якостей майбутнього викладача. Педагогічній практиці передує вивчення курсів з педагогіки вищої школи та методики викладання у вищих навчальних закладах.

Студенти групи УБДМ-61 Брикова Анастасія, Бриль Олексій, Лебединець Марія, Новоселецький Дмитро обрали для практичного навчання викладацькій роботі заняття з дисципліни «Іноземна мова професійного спрямування» (ІМПС), викладач: доцент кафедри к.держ.упр. Мужанова Т.М.).

У рамках практичного ознайомлення з методикою викладання у вищій школі магістранти обговорили з викладачем методи й форми підготовки до занять, викладання навчального матеріалу; засоби організації та контролю роботи студентів на практичному занятті.

Оскільки основною у всьому процесі науково-педагогічної практики є активна (аудиторна) практика магістранти взяли участь у проведенні практичних занять з ІМПС. Проведення занять дозволяє не тільки закріпити набуті під час навчання теоретичні знання, але й виявити здібності студентів до навчально-педагогічної роботи.

У ході практичних занять з ІМПС на теми «Інформаційна та кібербезпека» та «Менеджмент інформаційної безпеки» студенти показали відповідальне ставлення до підготовки та проведення занять, зокрема ефективно координували виступи студентів, присвячені інноваціям у сфері ІТ, представили свої наробки, організували роботу з англомовними текстами за темами занять, довели володіння професійною термінологією за напрямом підготовки, дотрималися вимог до структури заняття і вклалися у відведений для заняття час. Загалом магістранти змогли зацікавити студентів третього курсу, отримали позитивні відгуки від молодших колег й справили приємне враження на викладача.

За підсумками занять обговорено позитивні сторони викладання дебютантів та моменти, які потребують доопрацювання.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "125 Кібербезпека" кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.