Знайомство студентів з основними правилами безпеки пристроїв і особистих даних при навчанні студентів на кафедрі УІКБ

14:17, 08-12-2020

З появою смарт-технологій і все більш складних кіберзагроз захист пристроїв і особистих даних вимагає ще більшої уваги.

У зв'язку з цим на кафедрі "Управління інформаційної та кібернетичної безпекою" (УІКБ) до Міжнародного дня захисту інформації студентам було запропоновано ознайомитися з основними правилами безпеки їх пристроїв і особистих даних у 2020 році, створеними міжнародними розробником антивірусного програмного забезпечення в області комп'ютерної безпеки – компанією ESET.

Безпека пристроїв

Смарт-годинники, голосові помічники, роботи-пилососи, розумні дверні дзвінки, радіо-няні з підключенням до Інтернету – всі ці сучасні пристрої навіть неможливо було уявити років 20 назад. Смарт-технології стали настільки звичною частиною повсякденного життя, що користувачі часто забувають про ризики зараження даних побутових пристроїв будинку.

На жаль, не всі смарт-гаджети були розроблені з урахуванням вимог безпеки, і деякі з них можуть надати хакерам легкий доступ до безпечних мереж. Щоб захистити свій будинок від кіберзлочинців, рекомендується використовувати двухфакторную аутентифікацію на всіх підключених пристроях і своєчасно встановлювати оновлення програм і пристроїв. Крім цього, необхідно використовувати програму з безпеки для комплексного захисту ваших пристроїв від шкідливих програм і атак.

Захист даних

Сучасні девайси зберігають безліч особистих даних про кожного користувача. Будь-які уразливості в системах пристроїв або програмах можуть бути використані кіберзлочинцями. Базовим і досить важливим правилом для захисту даних є правильне створення і управління паролями.

• Необхідно створювати надійний і унікальний пароль для кожного облікового запису, щоб знизити ризики атак з використанням даних для входу в разі злому одного з ваших облікових записів.
  • Рекомендується використовувати менеджер паролів для зберігання даних для входу до всіх акаунтів, щоб не запам'ятовувати безліч складних і різних фраз.
  • Використовувати генератор паролів, щоб не турбуватися кожен раз про створення унікальної і складної комбінації.
  • Забезпечити захист даних на випадок втрати або крадіжки пристрою за допомогою шифрування і резервного копіювання файлів. Резервні копії даних можна зберігати онлайн в хмарі, яке часто пропонує зашифроване сховище, а також на зовнішньому жорсткому диску або USB.

Безпека профілю в Інтернеті

Один із способів захистити дані – це скоротити їх кількість в Інтернет-мережі. Потрібно оцінити, скільки особистої інформації дійсно потрібно при створенні кожного облікового запису, і спробувати обмежити її кількість до мінімуму.

У соціальних мережах не варто розкривати особисті дані в повідомленнях або під час розмови з користувачами, яких ви ніколи не зустрічали. По можливості також варто обмежити доступ інших користувачів до інформації профілю і приймати запити на відстеження тільки від тих акаунтів, яким ви довіряєте.

Як правило, користувач може неусвідомлено ставити під загрозу свої дані, наприклад, використовуючи загальнодоступний Wi-Fi або залишаючи Bluetooth-з'єднання ввімкненим. Тому потрібно звести до мінімуму можливість підключення до комп'ютера, коли ви перебуваєте поза домом, а в разі необхідності підключення до публічного Wi-Fi, використовувати VPN.

Знання і виконання цих правил дозволить скоротити числоінцидентів інформаційної безпеки та убезпечити особисті дані Інтернет-користувачів.