Участь студентів в поліпшенні навчально-матеріальної бази кафедри УІКБ

11:04, 26-12-2021

Кафедра управління інформаційною та кібербезпекою (УІКБ) має можливість забезпечити високий рівень підготовки студентів по спеціальності КІБЕРБЕЗПЕКА завдяки  Ситуаційному центру  управління інформаційною та кібернетичною безпекою (security operation center) який оснащений сучасним обладнанням і програмним забезпеченням.

Для цього використовуються SIEM-системи, а також встановлені в лабораторії програмні сканери типу Nessus і Kali Linux, які призначені для автоматичного пошуку відомих вразливостей у захисті інформаційних систем, цифрової криміналістики та тестування на проникнення.

Використання обладнання дозволяє також проводити дослідження по оцінці основних управлінських процесів в сфері інформаційної безпеки будь-якої організації: управління змінами подій безпеки (імітації реальних загроз), управління інцидентами  і   управління ризиками інформаційної безпеки (ІБ).

Студенти групи УБД-31 Дорошин Богдан і Яцковський Віталій в рамках наукового кружка і виконання контрольних робіт з дисципліни СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ  (викладач – доцент Якименко Ю.М.) практично показали в роботі Програмно-апаратний комплекс – OSSIM (Open Source Security Information Management) від компанії AlienVault.

В даний час продовжується поліпшення навчально-матеріальної бази кафедри для забезпечення якості проведення практичних занять  по дисциплінам кафедри.

ДОВІДКА

Програмно-апаратний комплекс – OSSIM (Open Source Security Information Management) - програмне рішення від AlienVaultкомплексна система управління, контролю і забезпечення ІБ - забезпечує аналіз в реальному часі різних загроз, ризиків і інцидентів за допомогою пристроїв та додатків (проводить моніторинг інцидентів та подій, збирає і  оброблює ці дані та представляє їх графічно). Результати дають змогу формувати саме управлінський підхід в сфері ІБ, комплексно оцінювати весь спектр можливих загроз, ризиків та приймати оптимальні управлінські рішення.