Нові тенденції розвитку концепції побудови «розумного будинку»

09:54, 24-10-2018

Сьогодні простежуються три нові тенденції в концепції побудови «Розумного будинку».

Картинки по запросу умный дом

Тенденція 1. Котеджі будуються за типовими проектами з впровадженням технологій «розумний дім». Наприклад, деякі компанії DiYanni Homes, Toll Brothers і Lennar на американському ринку нерухомості всі свої об'єкти, що будуються котеджі оснащують бездротовими системами «розумний дім». Принцип оснащення наступний: за замовчуванням в новому житлі монтується базова систему розумного будинку, а потім пропонується клієнтам настройка і розширення функціоналу під вимоги клієнта. Базовий пакет системи включає: системи пожежної, електричної безпеки, управління в приміщеннях освітленням, опаленням і кондиціонування повітря. Крім цього встановлюються системи зі штучним інтелектом - розумні колонки з голосовими асистентами Apple Siri, Amazon Alexa і Google Assistant.

Тенденція 2. Широко впроваджуються в багатоквартирних будинках розумні інженерні комунікації з бездротовим керуванням. На основі бездротових технологій виконується автоматизація інженерних комунікацій багатоквартирних будинків на основі програмно-апаратних платформ, які дають можливість управляти лічильниками, датчиками, регуляторами систем опалення, освітлення і безпеки через бездротові пристрої в усьому будинку. За допомогою цих програмно-апаратних платформ відкривається можливість створювати типові сценарії автоматизації для кожної квартири, під'їзду чи будинку. Мета таких сценаріїв - допомогти домовласникам економити електроенергію, тепло, воду, запобігати аварійним ситуаціям, захищати житла від проникнення сторонніх і т.п. При цьому кожен власник квартири на екрані комп'ютера або планшета бачить інформацію про стан квартири. Застосування бездротових систем на відміну від провідних систем автоматизації, дозволяє впроваджувати нові технології в уже заселених будинках, не доставляючи мешканцям великих незручностей.

Тенденція 3. Широке застосування голосового управління системою "розумний будинок". Продажі розумних колонок з голосовими асистентами постійно зростають. Сьогодні цими пристроями користуються кожен шостий житель Сполучених Штатів. Більше 30% власників розумних колонок використовують їх для управління розумним будинком. Збільшується число продуктів розумного будинку з підтримкою голосових помічників Amazon, Apple і Google. Крім голосових команд з'явилася можливість сенсорного розпізнавання дотику.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.