Нові моделі мейнфреймів лінійки IBM z15 встають в стійку

11:49, 27-12-2020

У Державному університеті телекомунікацій при кафедрі Комп'ютерних наук функціонує Навчально-науковий центр "Технології Hewlett-Packard" (ННЦ НР). Його створено в 2013 році з метою вдосконалення знань і навичок студентів та викладачів інформаційної сфери, підготовки висококваліфікованих фахівців з ІТ-технологій.

Навчально-науковий центр "Технології Hewlett-Packard" готує спеціалістів в ІТ-галузі, зокрема по серверним технологіям. Це допомагає студентам розкривати свій потенціал та отримувати престижні посади.

Тому цікавими являються для вивчення нові моделі мейнфреймів початкового рівня IBM z15 Model T02 і LinuxONE III Model LT2 з повітряним охолодженням. Вони розраховані на розміщення в 19-дюймових стійках, стандартних для центрів обробки даних. В обох моделях - по 65 процесорних ядер z15, що працюють на тактовій частоті 4,5 ГГц. Програмне забезпечення теж орієнтоване на потреби хмарних дата-центрів.

На основному комплекті в середовищі z/OS з розширеннями z/OS Container Extensions (zCX) можна працювати з популярними програмами з відкритим кодом і додатками для варіанту Linux on IBM Z, контейнеризовано за допомогою Docker. На LinuxONE III Model LT2 можна запустити різні варіанти системи Linux, включаючи Red Hat Enterprise Linux, SUSE і Ubuntu, як самостійно, так і паралельно з середовищами IBM z/VM.

Обидва мейнфрейма підтримують роботу з Cloud Paks - контейнеризовано додатками для різних завдань. Всі моделі сімейства z15 тепер підтримують технологію захисту даних Secure Execution for Linux. Для запуску Linux на мейнфреймі створюється зашифрований образ, ключі для якого зберігаються в апаратної пам'яті. Тому образ може працювати тільки на тій машині, на якій він був запущений, а операційна система мейнфрейма не може отримати доступ до незашифрованому пам'яті віртуальної машини.

Впровадження розглянутих нових інформаційних технологій в освітній процес. кафедри Комп'ютерних наук відкриває нові можливості не тільки для підвищення ефективності процесу навчання, але і для розширення сфер його застосування.

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.