Що повинен знати ІТ- фахівець перед вибором компанії?

18:49, 12-04-2021

В Інтернеті можна знайти корисні поради для ІТ-фахівців, які шукають роботу. Як правило, в цих порадах сказано, що Ви повинні володіти відмінними комунікативними навичками, демонструвати здатність вчитися, бути хорошим товаришем в команді, мати сильне портфоліо, мати досвід роботи і випромінювати ентузіазм. Звичайно, це дуже важливо, і такі рекомендації допоможуть знайти роботу в потрібній компанії. Але тут виникає дуже важливе питання - а яка компанія Вам підходить?

Тому пропонується чотири питання, які слід задавати ІТ-фахівцям собі, перед вибором компанії.

1. Наскільки швидко зростає компанія?

Розвиток професійної кар'єри відбувається в умовах стрімкого розвитку інформаційних технологій. Тому важливо розуміння ступеня зацікавленості компанії у впровадженні нових технологій. Це дуже важливо для отримання досвіду роботи на різних програмних платформах, досвіду побудови і управління продуктами, що створюються. Швидкозростаючі компанії постійно створюють нові продукти, наймають нових розробників і створюють нові команди. Зростання доходів у сфері інформаційних технологій, сильно корелює з ростом чисельності персоналу - і обидва ці чинника (нові продукти і нові розробники) корелюють з можливостями підвищення кваліфікації та лідерства. Деякі ІТ-фахівці прагнуть до стабільності і спокійному середовищі, але для професійного розвитку необхідно вибирати швидкозростаючу компанію.

2. Чи беруть участь розробники в життєвому циклі розробки програмного забезпечення?

Компанії проводять свої технологічні цикли через етапи планування, кодування і підтримки в міру створення продуктів. Багато покладаються на спеціалізовані групи по продуктах і маркетингу. Такий механізм може бути ефективним, але він обмежує доступ до повного циклу розробки продукту і позбавляє ІТ-фахівця необхідного досвіду в створенні продукту. Тому важливо дізнатися, яким чином в компанії вирішуються проблеми інтеграції даних з однієї платформи на інші платформи. Інакше кажучи, використовуються або готові шаблони або ведеться пошук нових рішень. Обидва підходи мають право на життя, але вибирати звичайно Вам.

3. Наскільки ІТ-фахівці близькі до клієнтів?

У кращих компаніях швидкий зворотний зв'язок між клієнтами і розробниками призводить до кращої розробці і найкращих продуктів. Близькість до клієнтів зробить вас кращим ІТ-фахівцем, допомагаючи зрозуміти, як будувати і що будувати.

4. Які перспективи кар'єрного росту для ІТ-фахівця і умови для цього існують в компанії?

Для ІТ-фахівця, який хоче просунутися в своїй кар'єрі, ці питання найважливіші.

Таким чином, при відповіді на дуже важливе питання - а яка компанія вам підходить, Ви повинні переконатися, що:

• Я буду працювати з відмінною командою, а це означає, що Ви будете проводити з колегами із задоволенням робочий час. Вам подобається проводити з ними час і вони проявляють себе найкращим чином.
  • Я буду постійно вчитися і вдосконалюватися, а це означає, що Ви повинні освоювати нові технічні та ділові навички в кожному проекті.
  • Моя робота буде позитивно оцінюватися, а це означає, що Ви повинні побачити, як Ваші проекти допомагають компанії досягти успіху. І Ви повинні отримати визнання за хорошу роботу.
  • Моїм внутрішнім мотиватором в роботі буде продукт, над яким я працюю, а це означає, що, якщо у Вас мотиватора зараз немає, чи зможете Ви знайти його в тій компанії, в яку Ви хочете потрапити.

Звідси можна сформулювати основне правило вибору компанії. З одного боку, компанія наймає вас для виконання цікавою для Вас роботи та створення відмінних продуктів, а з іншого, Ви «наймаєте» компанію для навчання Вас новим знанням та навичкам для забезпечення кар'єрного зростання.