Нові знання викладачів – нові перспективи для студентів! Розумне місто – ідеальний простір для життя!

14:32, 30-11-2019

Висококваліфікований викладач – це запорука успішності студента!

Тому на кафедрі Комп’ютерної інженерії викладачі постійно підвищують свою кваліфікацію.

Так, викладачі кафедри Руденко Наталія Вікторівна та Лемешко Андрій Вікторович прийняли участь в тренінгах-семінарах Axis Academy.

Одна з основних тем тренінгу: РОЗУМНЕ МІСТО – ІДЕАЛЬНИЙ ПРОСТІР ДЛЯ ЖИТТЯ!

Кожен з нас хотів би жити в комфортному і безпечному, сучасному місті. Реальність така, що статус «смарт-сіті» присвоєно невеликій кількості міст світу: в першу трійку «розумних» потрапили Копенгаген, Сінгапур і Стокгольм.

Поєднання технологій, проектів, інновацій та розумних рішень для міста – ось основа створення ідеального смарт-середовища.

Пріоритетні завдання систем штучного інтелекту в смарт-містах це:

• безпека (відеомоніторинг, контроль в аеропортах, робота митної служби, берегової охорони, контроль муніципальних служб, розпізнавання порушників на міських дорогах, контроль законності фінансових операцій);
  • ефективна організація міського простору та інфраструктури (утилізація відходів, контроль екологічних показників, переробка сміття і скорочення кількості відпрацьованих матеріалів, озеленення, облаштування зон відпочинку та спортивної активності);
  • впровадження інноваційних рішень в міському середовищі (інтелектуальні ліхтарі, системи фіксації витоків води в міській каналізації);
  • інформаційна безпека і захист особистої інформації (деякі системи «розумного» будинку вже вміють відкривати двері кур’єру, створювати оптимальний режим витрачання енергії і ресурсів тощо);
  • реалізація смарт-проектів в кожному будинку і квартирі;
  • комунікація жителів міста і влади, швидке реагування на загрозу безпеці, надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.

Найуспішніші ініціативи для розумних міст, які вже застосовуються і кожен день роблять життя городян простіше, комфортніше і безпечніше:

• смарт-одяг для активного життя (серед розробників – компанії Google, Samsung, OMSignal, Hexo Skin, Sensoria, Polar та інші);
  • додаток для встановлення витоку води з труб (Канада);
  • сервіси та додатки для швидкого старту і безпечної доставки посилок (Amazon);
  • ініціатива від Portland General Electric (PGE) – створення смарт-сіток для контролю викиду парникових газів);
  • створення 3D-карти Берліна (використовується система комп’ютерного зору, технологія SLAM і VIO).

Кафедра Комп’ютерної інженерії активно впроваджує в навчальний процес вивчення сучасних технологій, в тому числі і штучного інтелекту, реалізуючи інноваційний зміст навчання!

Фотографії

Підписуйтесь на спільноти спеціальності "123 Комп’ютерна інженерія" кафедри Комп'ютерної інженерії та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.