Відбулося перше засідання Урядової комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла у Київській області

16:44, 22-06-2015

11 червня відбулося перше засідання Урядової комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла 8 червня цього року в Київській області.

Комісія була утворена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.06.2015 №583-р, до складу якої увійшов директор виконавчої дирекції Фонду В.Акопян.

Валерій Акопян доповів про надання допомоги сім'ям загиблих та постраждалих під час ліквідації надзвичайної ситуації, яка виникла внаслідок пожежі на території нафтобази ТОВ «Побутрембудматеріали» у смт Глеваха Васильківського району Київської області.

У результаті пожежі за даними повідомлень про нещасні випадки, які надійшли з підприємств до робочих органів виконавчої дирекції Фонду протягом 9-10 червня 2015 року, постраждало: 3 працівника ТОВ «Парком Транс» (з них 1 – смертельно, 2 – знаходяться в лікарні), 2 працівника ТОВ «Укртрансоіл - 2009» (знаходяться в лікарні) та 3 працівника (пожежника) пожежного потягу Козятинського загону відомчої воєнізованої охорони ДТГО «Південно-західна залізниця», які за повідомленням підприємства працюють на умовах трудового договору, (2 – знаходяться в лікарні, 1 – зник у зоні пожежі).

За дорученням Державної служби з питань праці України територіальним управлінням Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки у Київській області та місті Києві створюється комісія із спеціального розслідування групового нещасного випадку, який стався внаслідок зазначеної пожежі, до складу якої надано кандидатури фахівців Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Під час розслідування комісією з спеціального розслідування групового нещасного випадку будуть з'ясовані обставини нещасного випадку, визначені причини нещасного випадку та за результатами складені відповідні акти.

На даний час на місці події працюють страхові експерти з охорони праці Фонду, а також працівники медичного управління виконавчої дирекції Фонду, які проводять роботу з місцевими лікарнями щодо вирішення питання про забезпечення фінансування витрат, пов'язаних з наданням медичної допомоги потерпілим.

Потерпілих в кількості 6 чоловік було госпіталізовано до Васильківської центральної лікарні, Київської обласної лікарні та Київської міської лікарні №2, з якими у робочих органів виконавчої дирекції Фонду підписано договори про відшкодування витрат на лікування потерпілих на виробництві.

Станом на 11.06.2015 одного потерпілого із Васильківської районної лікарні виписано, 5 потерпілих продовжують перебувати на стаціонарному лікуванні у Київській обласній лікарні та Київській міській лікарні №2.

Цих потерпілих забезпечено всіма необхідними лікарськими засобами в повному обсязі. Лікувальним закладам, до яких госпіталізовано потерпілих, надано гарантійні листи щодо оплати витрат з лікування.

Оплата за проведене лікування потерпілих буде проводитися після надання до робочих органів виконавчої дирекції Фонду відповідних підтверджуючих документів.

У результаті пожежі загинув один працівник ТОВ «Парком Транс» Арустамян А.Н.

Відповідно до базового Закону Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за попередніми розрахунками буде призначено та виплачено:

- одноразову допомогу сім'ї загиблого, яка дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 121800 грн. (1218 грн. х 100);

- одноразову допомогу 2 утриманцям (дітям загиблого), що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на загальну суму 48720 грн. (1218 грн. х 20 х 2);

- щомісячні страхові виплати 2 утриманцям на загальну суму 1099,88 грн.;

- витрати на поховання згідно з наданими документами, але не більше ніж 8216 грн.

Потерпілим, які знаходяться на даний час на лікуванні, страхові виплати буде здійснено у разі встановлення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. Розмір одноразових допомог кожному потерпілому та щомісячних страхових виплат залежатиме від відсотку втрати професійної працездатності.

З метою прискорення здійснення страхових виплат сім'ї загиблого комісії з розслідування групового нещасного випадку необхідно відповідно до пункту 47 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1232, прийняти рішення щодо складання тимчасового акта за формою Н-1 на постраждалого смертельно, який після завершення спеціального розслідування замінити на постійний.

Спеціалізація: Маркетинг

Спеціалізація: Маркетинг